Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Оптика, лазерна фізика


104. Денисенко Володимир Геннадійович. Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями: дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / НАН України; Інститут фізики. - К., 2004. - 20 с.



Анотація до роботи:

Денисенко В.Г. Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями.Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.05 – оптика, лазерна фізика.- Інститут фізики Національної академії наук України, 2004.

В дисертаційній роботі представлені результати дослідження закономірностей розповсюдження фазових сингулярностей на прикладах їх локальної само трансформації в локальні крайові дислокації із зміною знаку топологічного заряду. Дані результати отримано для випадків проходження оптичного вихору через циліндричну лінзу, та для випадку трансформації диполя оптичних вихорів в кільцеву крайову дислокацію. Крім цього досліджено можливість подвійної знакозміни знаку ОВ, що залежить від параметрів пучка.

Розроблено нову методику для визначення величини та знаку топологічного заряду оптичного вихору, що базується на використанні циліндричної лінзи та особливостях хвильового фронту після неї.

Досліджено вид та характер розподілу орбітального кутового моменту складних комбінованих пучків таких як диполі та квадруполі ОВ. Також за допомогою комп’ютерного моделювання досліджено зміну розподілів інтенсивності, фази, розподіл орбітального кутового моменту та хвильові поверхні комбінованих пучків при топологічних реакціях – анігіляціях диполів та квадруполів ОВ та при проходжені диполя через кільцеву крайову дислокацію.

В роботі запропоновано та застосовано нову методику по непрямому вимірюванню параметрів Стокса, що дозволило отримати чисельні характеристики еліптично поляризованого поля та дало можливість досліджувати тонку структуру такого поля – С-точки, L-контури, розподіли азимуту поляризації та еліптичність.

Експериментальним чином підтверджено виконання знакового принципу для топологічного індексу С-точок, а також виконання петлевого закону сформульованих в роботах І.Фройнда, на основі виміряних характеристик побудовано сітку топологічних особливостей векторного поля.