Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Етнополітологія та етнодержавознавство


Гузинець Юрій Іванович. Етнополітичний аспект угорсько-українських міждержавних відносин. : Дис... канд. наук: 23.00.05 - 2008.



Анотація до роботи:

Гузинець Ю.І. Етнополітичний аспект угорсько-українських міждержавних відносин. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство. – Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса Національної Академії Наук України. – Київ, 2008.

Дисертаційне дослідження присвячено науковому аналізу співробітництва Угорщини та України в етнополітичній сфері. У дисертації комплексно і системно здійснено науковий аналіз ролі і місця України в системі східної політики Угорщини на сучасному етапі, розкрито роль етнополітичних факторів у політиці праволіберального і ліволіберального угорських урядів стосовно України.

Обґрунтовано, що співробітництво між Угорщиною та Україною в етнополітичній сфері займає важливе місце в двосторонніх міждержавних взаєминах і має різноплановий, цілісний і комплексний характер. Воно здійснюється на всіх рівнях міждержавних взаємин – від центрального до регіонального і локального. При цьому співробітництво охоплює різноманітні сфери – від захисту прав національних меншин до господарської співпраці та координації соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів двох сусідніх держав.

Обґрунтовано, що політика Угорщини щодо України після розширення Європейського Союзу в 2004 і 2007 роках та перетворення українсько-угорського кордону в складову частину нових східних кордонів ЄС, продовжує базуватися на трьох основних пріоритетах угорської зовнішньої політики: загальноєвропейська і євроатлантична інтеграція, добросусідські відносини, турбота про угорську національну меншину за кордоном. Ці зовнішньополітичні пріоритети Угорщини закріплені і на довгостроковий період – до 2020 року в новому концептуальному документі Угорщини “Стратегії зовнішніх зв’язків Угорщини”.

Публікації автора:

  1. Гузинець Ю.І. Українсько-угорське співробітництво з питань захисту прав національних меншин // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. Випуск XVI. – Львів. – 2008. – С. 662-667.

  2. Гузинець Ю.І. Етнополітика Угорської Республіки щодо закордонних угорців // Наукові записки ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса. Серія «Політологія і етнологія». – Випуск 37. – Київ: Видавництво «Дельта», 2008. –
    с. 264-271.

  3. Гузинець Ю.І. Національні меншини в Україні та Угорщині: порівняльна характеристика // Альманах «Грані». Випуск 5 (61). – Дніпропетровськ: Видавництво «Грані», 2008. – с. 141- 145.

  4. Гузинець Ю.І., Артьомов І.В. Місце транскордонного співробітництва в реалізації Україною нової політики сусідства з Євросоюзом /
    Ю.І. Гузинець, І.В. Артьомов // Регіональна політика і транскордонне співробітництво в євроінтеграційній стратегії України. Випуск 1. – [Збірник наукових праць за матеріалами міжнародної конференції
    (24-25 травня 2007 р., Ужгород)]. – Ужгород: Ліра, 2007. – С. 291-307.

  5. Краcівський О.Я., Гузинець Ю.І. // Вісник Львівського національного університету. Серія «Міжнародні відносини». – Випуск 25. – Львів 2008. – С. 106-112