Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Електротехнології та електрообладнання в агропромисловому комплексі


Панцир Юрій Іванович. Енергопотоки та енергозбереження на підприємствах по виробництву продукції свинарства: Дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Національний аграрний ун-т. - К., 2001. - 180арк. - Бібліогр.: арк. 131-143.



Анотація до роботи:

Панцир Ю. І. Енергопотоки та енергозбереження на підприємствах по виробництву продукції свинарства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.16 застосування електротехнологій в сільськогосподарському виробництві. – Національний аграрний університет, Київ, 2001.

Дисертацію присвячено питанням енергозбереження на підприємствах по виробництву продукції свинарства. В роботі досліджено структури енерговитрат на свинарських підприємствах різної виробничої потужності, проведена біоенергетична оцінка технологій за допомогою коефіцієнта біоенергетичної ефективності, на основі експериментальних даних отримано регресійну модель та оптимізаційний функціонал мінімізації питомих енерговитрат. Обґрунтовано параметри, та розроблено інформаційно вимірювальну систему контролю та технічного обліку енерговитрат, особливістю якої є можливість управління технологічними режимами у відповідності із поточним станом біотехнічної системи. Розроблено рекомендації по зниженню питомих енерговитрат для свинарських підприємств з промисловою технологією відгодівлі свиней.

Теоретичні та експериментальні дослідження дозволяють зробити такі основні висновки:

1. Проведено аналіз структури енерговитрат на свинарських підприємствах різної виробничої потужності і виявлено, що в середньому при виробництві свинини основну частину у структурі енерговитрат складають корми – 55 – 60%, енерговитрати ручної праці – 6 – 10%, опалення та теплові процеси – 16 – 20%, сукупні енерговитрати на машини і обладнання – 3%.

2. Розроблено математичну модель мінімізації питомих енерговитрат та методику біоенергетичної оцінки виробництва продукції свинарства, за результатами якої виявлено, що найбільш ефективним з енергетичної точки зору є виробництво свинини на спеціалізованих свинофермах з виробничою потужністю 1 – 6 тис. гол. за рік (коефіцієнт біоенергетичної ефективності 0,108 – 0,112).

3. Запропоновано схему мінімізації питомих енерговитрат на підприємствах по виробництву продукції свинарства, яка дає можливість визначати величину питомих енерговитрат та енергетичну ефективність виробництва в різних часових інтервалах (миттєві значення, добові значення та значення за технологічний цикл відгодівлі).

4. Обґрунтовано параметри, та розроблено інформаційно вимірювальну систему контролю та технічного обліку енерговитрат, особливістю якої є можливість управління технологічними режимами у відповідності із поточним станом біотехнічної системи. Система має 64 вимірювальні канали електроенергії, температури, продуктивності свиней, кількості кормів та 8 каналів вимірювання кількості рідкого теплоносія, води та газоподібного палива. Загальна похибка вимірювання не перевищує 10%, що дозволяє її використовувати для контролю та технічного (внутрігосподарського) обліку енерговитрат. Розроблено алгоритм роботи основних, додаткових, сервісних функцій та програмне забезпечення для операційних систем MS DOS – 6.22 i WINDOWS 95.

5. На основі даних експериментальних досліджень отримано адекватну з вірогідністю 0,95 регресійну модель залежності питомих енерговитрат від добової кількості кормів, температури повітря та температури кормової маси.

6. Розроблено комплекс енергозберігаючих заходів для свинарських підприємств з промисловою технологією відгодівлі свиней, впровадження якого у цеху відгодівлі свинокомплексу СВАТ агрокомбінат “Калита” забезпечить річну економію 750 – 1270 грн. на тону виробленої продукції.

7. Матеріали дисертаційної роботи передані українській корпорації по виробництву м’яса на промисловій основі “Тваринпром”, СВАТ “Агрокомбінат Калита”, Подільській державній аграрно-технічній академії, що підтверджено актом про впровадження результатів досліджень у виробничий та навчальний процеси.

Публікації автора:

  1. Панцир Ю.І. Біоенергетичні аспекти енергозбереження в свинарстві //Науковий вісник Національного аграрного університету, К., 1999. № 13. С. 245 – 252.

  2. Гарасимчук І.Д., Панцир Ю.І. Метод і технічні засоби для диференційованого тарифного обліку витрат електроенергії //Вісник Харківського державного технічного університету сільського господарства, 2000. №3. С. 121 – 124. (аналіз існуючих технічних засобів та участь у розробці системи обліку електроенергії).

  3. Панцир Ю.І. Методичний підхід до біоенергетичної оцінки виробництва продукції свинарства //Загальнодержавний міжвідомчий науково-технічний збірник. Випуск 29. – Кіровоград: КДТУ, 2000. – С. 312 – 323.

  4. Панцир Ю.І. Система обліку та контролю споживання енергоресурсів на свинофермах та комплексах //Сільськогосподарські машини. Зб. наук. ст., вип. 6. – Луцьк: Ред.-вид. відділ ЛДТУ, 2000. – С. 114 – 117.

5. Панцир Ю.І. Енергетична ефективність виробництва продукції свинарства //Збірник наукових праць Подільської державної аграрно-технічної академії. Випуск 9, Кам’янець-Подільський.- 2001. – С. 445 – 449.

6. Гарасимчук І.Д., Панцир Ю.І. Інформаційно-вимірювальна система контролю параметрів мікроклімату та обліку витрат енергоресурсів //Збірник наукових праць Подільської державної аграрно-технічної академії. Випуск 9, Кам’янець-Подільський.- 2001. – С. 451 – 454. (розробка структури та принципової схеми інформаційно-вимірювальної системи).