Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Фізика напівпровідників і діелектриків


101. Дейбук Віталій Григорович. Енергетична структура, хімічний зв'язок, оптичні та термодинамічні властивості тетраедрично координованих напівпровідникових твердих розчинів: дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. - Чернівці, 2004.



Анотація до роботи:

Дейбук В.Г. Енергетична структура, хімічний зв’язок, оптичні та термодинамічні властивості тетраедрично координованих напівпровідникових твердих розчинів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків. – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернівці, 2004.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню фізичних властивостей тетраедрично координованих твердих розчинів заміщення на основі напівпровідників зі структурою алмазу, цинкової обманки та вюрциту. В рамках методу модельного локального псевдопотенціалу розраховано їх електронну зонну структуру та діелектричну функцію. Показано, що композиційна невпорядкованість, як правило, відіграє основну роль у прогині композиційної залежності ширини забороненої зони досліджуваних сплавів. Врахування внутрішніх локальних деформацій (позиційної невпорядкованості), дозволяє кількісно пояснити особливості їх зонної структури та оптичних властивостей. Вперше встановлено, що композиційна невпорядкованість є основним механізмом формування прогину Е1(х) та Е2(х) в III-V твердих розчинах, в той час як у бінарних IV-IV сплавах нелінійна поведінка положення основних оптичних піків пояснюється конкуренцією позиційного та композиційного механізмів. Розроблено новий підхід до аналізу термодинамічної стабільності неупорядкованих твердих розчинів на основі молекулярно-динамічного моделювання їх термодинамічних функцій. Вперше з'ясовано вплив сплавних ефектів на формування хімічного зв’язку в твердих розчинах.