Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка та управління народним господарством


Познанська Інна Володимирівна. Економічні основи ефективного функціонування судноплавних компаній України на світовому фрахтовому ринку : Дис... канд. наук: 08.00.04 - 2008.



Анотація до роботи:

Познанська І.В. Економічні основи ефективного функціонування судноплавних компаній України на світовому фрахтовому ринку. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, Одеса, 2008.

Дисертація присвячена дослідженню з формування економічних основ ефективного функціонування судноплавних компаній України на світовому фрахтовому ринку шляхом узагальнення існуючого світового і національного досвіду, та вирішенню теоретико-методичних та практичних завдань щодо формування економічної політики з торговельного мореплавання України.

В дисертації обґрунтовується, що ефективність реалізації судноплавної політики залежить від створення економічно доцільних умов розвитку, що

Основою подальшого розвитку національного торговельного судноплавства повинна стати практика фрахтування тоннажу українськими експортерами, яка потребує концентрації і консолідації.

Розроблена модель націлена на визначення розміру потенційного попиту на послуги з перевезення вантажів морем, відповідно до економічно доцільного рівня цінової конкуренції.

Інвестиційна привабливість судноплавства залежіть від наявності налагодженого механізму управління економічними результатами всіх учасників глобальних економічних відносин.

Всі реформування мають поєднувати в собі досвід і сучасні перетворення політики Євросоюзу і світового суспільства.

Теоретичні положення, науково-методичні розробки та практичні рекомендації які отримані за результатами виконаного дослідження, використано в науковій, навчальній і практичній діяльності.

У дисертаційній роботі представлено теоретичне узагальнення і нове рішення наукового та практичного завдання з формування економічних основ ефективного функціонування судноплавних компаній України на світовому фрахтовому ринку, яке дозволяє сформулювати такі висновки і рекомендації.

1. Автором ще раз підтверджено, що підприємницька діяльність з торговельного судноплавства продовжує залишатися однією з основних сфер економіки, яка здійснює безпосередній визначальний вплив на темпи економічного розвитку країн, але завдяки інтернаціоналізації і глобалізації з кожним роком все менш залежить від прямої економічної підтримки з боку держави.

2. У дисертації доведено, що головною метою сучасної судноплавної політики більшості країн світу є забезпечення певного рівня контролю за безпекою мореплавства, станом суден і соціальним захистом плавскладу, для чого створюються відповідні умови конкурентного функціонування національних судноплавних компаній на світових ринках морських вантажних перевезень.

3. Автором обґрунтовується ствердження, що ефективне функціонування національних судноплавних компаній можливе лише за умови наявності розвиненої морської інфраструктури, тобто фрахтової справи, агентської і експедиторської діяльності, морського права.

4. У дисертації встановлено, що, незважаючи на вимогу застосування положень Уругвайського раунду, в судноплавстві (Секторальна угода) залишилась можливість укладання двосторонніх угод про здійснення перевезень, за умови їх прозорості і обмеженості термінів дії, що було використано багатьма країнами світу (за винятком України) для розвитку національного судноплавства.

5. Автором показано, що сучасна морська політика виступає у формі нерозривної єдності трьох основних компонент і спрямовується на підтримку функціонування глобальних світових альянсів з судноплавства шляхом формування суворих вимог до конструкцій та способів перевезення вантажів.

6. У дисертації доводиться, що принципи та методи, які являли основу сприяння розвитку національних судноплавних компаній не узгоджувались зі світовими тенденціями її розвитку і тому не могли сприяти її ефективній реалізації в Україні. Досить сильні спроби залишити застарілі принципи і методи продовжують існувати і сьогодні.

7. Автором обґрунтовано, що попит на послуги з морського перевезення вантажів з боку національних експортерів формується як результат певного рівня конкурентоспроможності товарів на локальних світових товарних ринках, що одночасно робить національне судноплавство одним з основних факторів забезпечення конкурентоспроможності держави у експортному секторі зовнішньої торгівлі.

8. У дисертації доведено, що економічні механізми функціонування та розвитку судноплавних компаній України повинні встановлювати умови їх конкурентного положення, перш за все, на напрямках просування товарів стратегічного експорту на світові товарні ринки, забезпечувати правову і економічну захищеність судновласників та їх інвесторів.

Публікації автора:

Статті у наукових фахових виданнях:

  1. Познанська І. В. Національний режим судноплавства в Україні за умовами ГАТС /О.М.Котлубай, І. В.Познанська // Розвиток методів управління та господарювання на транспорті: Зб. наук. праць – 2004. – Вип. 19. – С.28 –43. (Особистий внесок здобувача - обґрунтовування принципів національної політики з торговельного мореплавання України).

2. Познанская И.В. Сравнительный анализ требований ВТО и ГАТС к морскому судоходству/ И.В.Познанская // Экономические инновации. Актуальные проблемы развития инфраструктуры производства: Сб. научн. работ – 2006. – Вып. 25. –С . 25-33.

  1. Познанская И.В. Трансформация государственной морской политики в современных условиях/ И.В. Познанская // Экономические инновации. Украинское Причерноморье как субъект экономического, социального и экологического пространства: Сб. научн. работ – 2007. – Вып. 28. –С.245-254.

  2. Познанская И.В. Проблемы функционирования морского транспорта Украины в условиях ВТО / И.В.Познанская // Проблемы экономики транспорта. Адаптация транспорта к формированию современных рыночных отношений в условиях Украины: Сб.научн. работ. –2007. – Вып. 38. –С. 59-65.

  3. Познанская И.В. Украина и ВТО: перспективы для морского транспорта / И.В.Познанская // Судоходство. – 2007. – №4. – С.16-17.

  4. Познанская И.В. Украина и ВТО: перспективы для морского транспорта (продолжение)/ И.В.Познанская // Судоходство. – 2007. – №5. – С.14

  5. Познанская И.В. Современное содержание транспортной политики ЕС/ И.В.Познанская // Экономические инновации. Проблемы (современный инструментарий) развития производственной инфраструктуры: Сб. научн. работ. – 2007.– Вып. 32. – С.23-32.

Матеріали конференцій і тези доповідей:

8. Познанська І.В. Обґрунтування принципів та основ політики України в сфері торговельного судноплавства/ І.В. Познанська // Становление современной науки – ‘2006: І Междунар.науч.-практ.конф., 2006 р.: тезисы докл.– Дніпропетровськ, 2006. –С. 64-67.

9. Познанская И.В. Последствия вступления в ВТО для морского транспорта Украины / И.В.Познанская // Современные порты Украины – проблемы и решения: первая междунар.науч.-практ.конф., 2007г.: тезисы докл. – Одеса, 2007.– С.161-164.

10. Познанская И.В. Морской транспорт Украины после вступления в ВТО / И.В.Познанская // Проблеми економіки транспорту : міжнар.наук.конф., 2007г.: тези допов. – Дніпропетровськ, 2007. – С.16.

11. Познанская И.В. Развитие единой транспортной системы Украины в современных условиях /И.В.Познанская // Проблеми міжнародних транспортних коридорів та єдиної транспортної системи України: 4-та міжнар.наук.- практ.конф., 2008г.: тези допов. – Харків, 2008. – С.28.