Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка будівництва


Євдоченко Олександр Миколайович. Економетричні та організаційні основи управління ціною будівельного контракту : дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К., 2005. — 222арк. : табл. — Бібліогр.: арк. 194-212.



Анотація до роботи:

Євдоченко О.М. Економетричні та організаційні основи управління ціною будівельного контракту. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.07.03. – Економіка будівництва. - Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ, 2005.

Дисертацію присвячено проблемам управління та розрахунку ціни будівельного проекту. В основу досліджень покладено розробку економетричної моделі, що пов’язує прийнятну для інвестора ціну будівельного контракту з організаційними, технологічними та вартісними параметрами виконання будівельно - монтажних робіт по проекту, з обов’язковим врахуванням можливих варіацій цих параметрів.

Створена на основі моделі методика формування ціни будівельного контракту забезпечує інвестору можливість вибору раціональної схеми ціноутворення по будівельному контракту, що підлягає розгляду при аналізі тендерних пропозицій. Програмний комплекс, що супроводжує методику, забезпечує системне проектування , інтерактивний моніторинг планів, досягнення стабільного навчального ефекту, інтеграцію стадій проектування та реалізації проектів.

Для забезпечення процесів ціноутворення в будівництві запропоновано проеки реорганізації відповідних елементів та підсистем в структурах управління будівельних та будівельно-інвестиційних організацій. В запропонованих проектах сполучено переваги традиційних та матричних моделей управління.

Результати досліджень впроваджено в будівельній організації ВАТ трест “Київміськбуд-6”.

1. Аналіз джерел літератури з галузі та предмету дослідження виявив нагальну потребу в подоланні недоліків в методиці і практиці ціноутворення при проектуванні будівництва внаслідок відсутності :

в діючій нормативній базі ціноутворення в будівництві механізму врахування альтернатив технології та організації виконання будівельних робіт ;

механізму оцінки витрат по окремій роботі, комплексам робіт та об’єкту в цілому, в залежності від їх тривалості;

поділу витрат на прямі і непрямі за критерієм можливості їхнього віднесення на собівартість окремих робіт чи комплексу робіт;

поділу витрат стосовно обсягу и тривалості робіт на постійні та змінні.

Нагальна потреба подолання зазначених недоліків визначає наукову та практичну актуальність даної дисертаційної роботи.

2. Доведено, що для зменшення ризику інвестора впродовж інвестиційної фази будівельного контракту необхідно визначити ціну будівельного контракту, прийнятну для інвестора , узгодити її з організаційними, технологічними та вартісними параметрами виконання будівельно - монтажних робіт по проекту, з обов’язковим врахуванням можливих варіацій цих параметрів. Обґрунтоване і достовірне вирішення зазначеного комплексу наукових проблем визначає науково-теоретичну цінність даної роботи.

3. Узгодження організаційних та економічних параметрів БМР з ціною будівельного контракту та надійністю пропонованих виконавців проекту забезпечує запропонована економетрична модель.

4. Створена на основі моделі методика формування ціни будівельного контракту забезпечує інвестору можливість вибору раціональної схеми ціноутворення по будівельному контракту, що підлягає розгляду при аналізі тендерних пропозицій.

5. Програмний комплекс, що супроводжує методику, забезпечує системне проектування , інтерактивний моніторинг планів, досягнення стабільного навчального ефекту, інтеграцію стадій проектування та впровадження проектів. Зміст та інформаційна структура створеного комплексу забезпечує зручність обробки інформації та необхідну для інвестора варіативність рішень.

6. Для забезпечення впровадження запропонованої методики розроблені пропозиції по реорганізації елементів та підсистем управління ціноутворенням . Результати впровадження запропонованих проектів структур в практику будівельного виробництва довели їх дієвість та спроможність ефективно узгоджувати інтереси інвестора та підрядчика з урахуванням на ринку підрядних робіт.

7. Отримані результати дозволяють сформулювати напрямки подальшої дослідницької роботи, до яких відносяться розробка проекту нормативних документів інтегрованої оцінки детермінованих та варіативних показників оцінки інвестиційного контракту та їх удосконалення.

Публікації автора:

Статті у фахових виданнях, які входять до переліку, затвердженого ВАК України.

  1. Євдоченко О.М. Залучення іноземних інвестицій в економіку м. Києва //Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин: Збірник наукових праць, - Вип. 9. – К.: КНУБА, 2001. С.- 55-59.

  2. Євдоченко О.М. Загальні принципи оцінювання інвестиційно-будівельного проекту //Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин: Збірник наукових праць, - Вип. 12. – К.: КНУБА, 2003. С.- 6-11

  3. Євдоченко О.М. Інноваційні моделі формування ціни будівельних контрактів та її організаційне забезпечення в структурі інвестора // “Економіка та держава” 2004. №10 – К.: С. 30-32.

  4. Євдоченко О.М., Аналітичне узгодження ціни будівельного контракту між замовником та підрядником // “Економіка та держава” 2005. №1 – К.: С. 40-42.

Матеріали конференцій, де здійснено апробацію роботи:

  1. Євдоченко О.М. Залучення іноземних інвестицій в економіку м. Києва. // Програма 61-ї науково - практичної конференції, КНУБА, 2001.-С.62.

  1. Євдоченко О.М. Загальні принципи оцінювання інвестиційно-будівельного проекту // Програма 63-ї науково - практичної конференції, КНУБА, 2003. –С.62