Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Внутрішні хвороби


Степанов Анатолій Євгенович. Ефективність диференційованого застосування лікувальних засобів у хворих хронічним холециститом у санаторних умовах : дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Харківський держ. медичний ун-т. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Степанов А.Є. Ефективність диференційованого застосування лікувальних засобів у хворих на хронічний холецистит у санаторних умовах. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02 — внутрішні хвороби. — Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2005.

Робота присвячена підвищенню ефективності лікування хворих на хронічний холецистит у санаторних умовах з урахуванням дисфункції біліарного тракту, біохімічних властивостей жовчі та функціонального стану печінки, ПОЛ та АОЗ, клітинного та гуморального імунітету. На підставі вивчення клінічних, біохімічних, імунологічних, функціональних досліджень у 142 хворих на ХБХ, виділені 4 варіанти перебігу захворювання залежно від типу дисфункції жовчного міхура, біохімічного складу жовчі, функціонального стану печінки, ПОЛ та АОЗ, імунної реактивності. Залежно від призначення лікувальних заходів усі хворі були розділені на 4 групи, а кожна група на дві підгрупи, у яких застосовували традиційний та розроблений способи лікування.

Установлена наявність позитивного лікувального ефекту у хворих на ХБХ, яким застосовували традиційну схему лікування у санаторії “Березівські мінеральні води”, що включала лікувальне харчування, бальнеотерапію, електролікування, застосування гідрокарбонатно-кальцієво-магнієвої мінеральної води, тюбажів, настоїв із суміші трав із жовчогінною, спазмолітичною, протизапальною та заспокійливою дією.

Виявлена позитивна дія розроблених схем комплексного лікування хворих на ХБХ, які включали фізіотерапевтичні заходи у комбінації з диференційним застосуванням холагогуму, хофітолу, гепабене та сприяли відновленню функції біліарного тракту, білкового, пігментного, ферментного обмінів, біохімічного складу жовчі, посиленню процесів антиоксидантного захисту та відновленню компенсаторно-адаптаційних механізмів.

Доведено, що лікувальний ефект у хворих ХБХ, які проходили лікування у санаторії “Березівські мінеральні води” за розробленою нами схемою був значнішим, що підтверджувалося перевищенням показників біохімічного складу жовчі, пероксидного окиснення ліпідів, білкового, ферментного, пігментного обміну, над такими у хворих ХБХ, у яких застосовано традиційну схему лікування.

1. На основі поглибленого вивчення ролі клінічних та патогенетичних аспектів, пов'язаних із дисфункцією біліарного тракту, біохімічним складом жовчі, функціональним станом гепатоцитів, ПОЛ і АОЗ, клітинним і гуморальним імунітетом, виділені варіанти перебігу ХБХ у стадії неповної ремісії та схеми їх диференційного лікування.

2. Застосування комплексної схеми фізіотерапевтичного лікування у комбінації із диференційованим вживанням настоїв із суміші трав з багатофакторною дією (жовчогінна, спазмолітична, антибактеріальна, протизапальна, гепатопротекторна, седативна) у хворих на ХБХ із різними варіантами перебігу в санаторних умовах викликає помірний позитивний лікувальний ефект, який характеризується покращанням загального стану, відновленням жовчоутворюючої й жовчовидільної функцій, що проявлялося збільшенням швидкості жовчовиділення та покращенням біохімічного складу жовчі.

3. Застосування комплексної схеми фізіотерапевтичного лікування у комбінації з диференційним застосуванням фітопрепаратів (“Холагогум”, “Хофітол”, “Гепабене”) у хворих на ХБХ із різними варіантами перебігу у санаторних умовах має виражений позитивний лікувальний ефект із відновленням функціонального стану біліарного тракту та біохімічного складу жовчі, функціонального стану гепатоцитів, підвищенням антиоксидантного захисту та імунної реактивності організму, що проявлялося зниженням вмісту білірубіну, холестерину та підвищенням рівня жовчних кислот.

4. Порівняльна оцінка ефективності застосування двох схем лікування (традиційний та розроблений) у хворих на ХБХ із різними варіантами перебігу у санаторних умовах підтверджує вірогідну перевагу запропонованого способу, який може бути пов`язан з диференційним застосуванням готових форм фітопрепаратів, виготовлених із застосуванням високих технологій та проявляється покращанням загального стану хворих, ліквідацією пузирних симптомів, відновленням тонусу жовчного міхура та сфінктерів, а також жовчовиділення та біохімічного складу жовчі.

5. Диференційоване вживання настоїв із суміші трав, які мають багатофакторну дію, а також фітопрепаратів (“Холагогум”, “Хофітол”, “Гепабене”) у хворих на ХБХ із різними варіантами перебігу в санаторних умовах дозволяє досягти стійкої ремісії захворювання, посилення адаптаційно-компенсаторних механізмів та працездатності пацієнтів.

Публікації автора:

  1. Степанов А.Е. Вплив холагогума на стан жовчовиділення та жовчоутворення у хворих хронічним холециститом. //Медицина сьогодні і завтра. 2003 - №4. - С. 81-84.

  2. Степанов. А.Е. Ефективність застосування хофітола при хронічних холециститах у санаторних умовах. //Український бальнеологічний журнал. 2003. -№4. - С. 53-56.

  3. Степанов. А.Е. Ефективність застосування фітотерапії при хронічних холециститах. //Експериментальна і клінічна медицина. 2004. - №1. - С. 141-143.

  4. Хворостінка В.М., Степанов А.Е. Вплив патогенетичної терапії на функціональний стан біліарного тракту і біохімічний склад жовчі при хронічних холециститах. //Експериментальна і клінічна медицина. 2004. - №4. – С.122-125.

  5. Деклараційний патент України № 4172 МПК 7 А61К35/78 Спосіб лікування хворих на хронічній безкамяний холецистит з дискінезією жовчного міхура та жовчовивідних шляхів / А.Е. Степанов, В.Н. Хворостінка. Заявка №2004021216 от 19.02.2004р., опубл. 17.01.2005р., бюлетень №1,2005р. Автором самостійно проведено обстеження хворих на ХХ, статистично оброблені отримані результати.