Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Знак Віталій Мирославович. Дистанційна теплометрія та лазерна поляриметрія в оцінці функціонального стану маткових труб при серозних запальних процесах додатків матки: дисертація канд. мед. наук: 14.01.01 / Одеський держ. медичний ун-т. - О., 2003.



Анотація до роботи:

Знак В.М. Дистанційна теплометрія та лазерна поляриметрія в оцінці функціонального стану маткових труб при серозних запальних процесах додатків матки. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство і гінекологія. – Одеський державний медичний університет, МОЗ України, Одеса, 2003.

Дисертація присвячена вдосконаленню показів до оперативного лікування серозних запальних процесів додатків матки на основі визначення функціональної здатності маткових труб при гідросальпінксах із застосуванням дистанційної радіаційної динамічної теплометрії та лазерної поляриметрії. Обстежено 128 пацієнток із хронічними запальними захворюваннями додатків матки. Встановлено, що існуючі методи клініко-лабораторного та апаратного обстеження хворих не забезпечують достовірних об’єктивних критеріїв для характеристики функціональної здатності маткових труб при гідросальпінксах. Обстеження хворих за допомогою дистанційного термографу „Термодин” дало змогу виявити динамічний і статичний тип індукованої термодинаміки, які характеризували функціональний стан додатків матки. Проведене вперше лазерно-поляриметричне дослідження гістопрепаратів маткових труб підтвердило існування двох типів гідросальпінксів. Запропоновано оптичну модель будови стінки маткової труби в нормі та при хронічному запаленні. Встановлено, що проведення комплексного клініко-апаратного дослідження із застосуванням клінічного методу, дистанційної теплометрії та лазерної поляриметрії із визначенням варіантів перебігу СЗЗДМ сприяє вдосконаленню об’єктивних критеріїв для проведення органозберігаючих (або радикальних) операцій на маткових трубах в умовах гідросальпінксу.

У дисертації наведені теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми удосконалення показів до оперативного лікування серозних запальних захворювань додатків матки на основі вивчення функціонального стану маткових труб при гідросальпінксі шляхом розробки, клінічної апробації та впровадження в практику диференційованих підходів із застосуванням клінічного, термографічного та лазерно-поляриметричного методів обстеження.

1. Наявні сучасні клінічні та морфологічні методи не дають змоги диференціювати структурно-функціональні зміни в додатках матки при серозних запальних процесах та прогнозувати ефективність їх лікування.

2. Параметри термодинаміки при хронічних запальних процесах додатків матки достовірно відрізняються від групи контролю (рівень термостабілізації, амплітуда, час перехідного періоду).

3. Рівень індукованої термодинаміки при серозних запальних захворюваннях додатків матки (тест-навантаження із застосуванням 2% розчину но-шпи – 2 мл) дає змогу виділити два типи термодинамічних кривих – функціональний (тип I) та інертний (тип II), які можуть служити в якості критеріїв для оцінки глибини морфологічних порушень в маткових трубах.

4. Лазерна поляриметрія дозволяє створити оптичну модель будови стінки маткової труби в нормі та в умовах запального ураження як результат оптичної активності колагенових та міозинових пучків та їх просторово-координатних сіток.

5. Застосування аналітичного моделювання та лазерно-поляризаційних досліджень стінки маткової труби призвели до виділення сукупності параметрів (функція розподілу інтенсивностей, дисперсія інтенсивностей та статистичний контраст), які можуть бути покладені в основу ранньої діагностики порушень структури маткової труби.

6. В результаті проведеного комплексного клініко-апаратного дослідження із застосуванням клінічного методу, дистанційної теплометрії та лазерної поляриметрії запропоновано варіанти перебігу СЗЗДМ і, на їх основі, вдосконалено об’єктивні критерії для проведення органозберігаючих (або радикальних) операцій на маткових трубах в умовах гідросальпінксу.