Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


64. Грицай Ганна Володимирівна. Дисфункція нервової системи в жінок з естрогендефіцитними станами та методи її корекції: дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Грицай Г. В. Дисфункція нервової системи в жінок з естрогендефіцитними станами та методи її корекції. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.15 – Нервові хвороби. – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2005.

В дисертації дано теоретичне обґрунтування та вирішення наукової проблеми визначення клініко-параклінічних особливостей дисфункції нервової системи у жінок з гіпоестрогенемією, зокрема особливостей нейромедіаторного обміну (адреналін, норадреналін, дофамін, триптофан, серотонін, мелатонін, 5-оксііндолацетатна кислота, L- аргінін), для оптимізації лікувально-діагностичних заходів.

На підставі комплексного обстеження жінок з гіпоестрогенемією вивчено синдромологічні особливості неврологічних порушень, зокрема психоемоційних, вегетативних, досліджено зв’язок клініко-неврологічних порушень та змін в нейромедіаторному обміні. За допомогою методу спектральної доплерографії визначені зміни церебральної гемодинаміки. Уточнені фактори ризику судинних уражень головного мозку при естрогендефіциті у жінок.

Доведено, що застосування віта-мелатоніну в терапії неврологічних порушень у жінок з гіпоестрогенемією є патогенетично обґрунтованим, підвищує його ефективність.

1. В дисертації дано теоретичне обґрунтування та вирішення наукової проблеми визначення клініко-параклінічних особливостей дисфункції нервової системи у жінок з естрогендефіцитними станами, зокрема особливостей нейромедіаторного обміну (мелатонін, серотонін, триптофан, адреналін, норадреналін) для оптимізації лікувально-діагностичних заходів.

2. Поглиблення дисфункції нервової системи від синдрому вегетативної дистонії до дисциркуляторної енцефалопатії з транзиторними ішемічними нападами супроводжується змінами рівнів показників нейромедіаторного обміну, зокрема зниженням рівнів мелатоніну, серотоніну, 5-ОІАК, зв’язаного триптофану, L-аргініну та підвищенням рівнів адреналіну, норадреналіну, дофаміну в пацієнток з гіпоестрогенемією.

3. Ступінь естрогендефіциту має певну кореляцію з тенденцією до прогресування судинно-мозкової недостатності за даними спектральної доплерографії, зокрема лінійної швидкості кровоплину, індексів циркуляторного опору, пульсативності, систолодіастолічного в судинах каротидного і вертебробазилярного басейнів.

4. Чинниками ризику розвитку та прогресування судинних уражень головного мозку при естрогендефіциті у жінок є паління, вживання алкоголю, підвищене вживання солі, гіподинамія, артеріальна гіпертензія, несприятлива спадковість по серцево-судинній патології, фактори дістресу, підвищений рівень холестерину і фібриногену в сироватці крові, надмірна вага.

5. Застосування препарату віта-мелатонін у жінок з дисфункцією нервової системи на фоні гіпоестрогенемії є патогенетично обґрунтованим внаслідок його позитивного впливу на модуляцію нейромедіаторного обміну.

6. Встановлено, що використання препарату віта-мелатонін в комплексній терапії жінок з естрогендефіцитними станами підвищує її ефективність, зокрема, покращує функцію сну, зменшує вираженість психоемоційних та вегетативно-судинних розладів.

7. На підставі проведеного клініко-лабораторного обстеження визначені індивідуалізовані підходи до призначення препарату віта-мелатонін хворим з дисфункцією нервової системи на фоні естрогендефіциту, що сприяє оптимізації лікувально-діагностичних заходів.

Публікації автора:

1. Боброва В. І., Грицай Г. В. Значення L- аргініну та мелатоніну в розвитку дисфункції нервової системи в жінок з естрогендефіцитними станами // Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т.8, № 4. – С. 12-14 (Внесок здобувача полягає у збиранні та обробці клінічного матеріалу, статистичній обробці результатів, формулюванні висновків та підготовки до друку).

2. Боброва В. І., Грицай Г. В., Беленичев І. Ф. Особливості порушень у системі триптофан – серотонін – мелатонін у жінок з дисфункцією нервової системи на тлі гіпоестрогенемії // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П. Л. Шупика. – 2002. – Вип. 11, кн.3. - С. 166-170. (Здобувач здійснювала підбір хворих, клініко-неврологічне обстеження, опрацювання одержаних результатів, формулювання висновків).

3. Бучакчийська Н. М., Грицай Г. В. Діагностичне значення змін медіаторного обміну та ендотеліальної дисфункції в жінок з оклюзуючими ураженнями магістральних артерій голови // Буковинський медичний вісник. – 2003. – Т.7, №1. – С. 123-125. (Автором виконане клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, літературне оформлення роботи).

4. Грицай Г. В. Стан церебральної гемодинаміки та гормонального статусу у жінок з вегетативною дистонією на тлі гіпоестрогенемії // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П. Л. Шупика. – 2002. - №11, кн.3. - С. 211-215.

5. Грицай А. В. Влияние терапии вита-мелатонином на функциональное состояние нервной системы у женщин с гипоэстрогенемией // Интегративная медицина и здравоохранение (пособие для врачей под ред. Шагинянца М. В., Резниченко Г. И., Шифрина Г. А.). – Запорожье: Дикое поле, 2002. – С. 62-63.

6. Грицай Г. В. Застосування препарату віта-мелатонін у комплексному лікуванні жінок з дисфункцією нервової системи на тлі гіпоестрогенемії // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П. Л. Шупика. – 2004. – Вип. 13, кн.2. - С. 293-299.

7. Грицай А. В. Изменения медиаторного гомеостаза у женщин с дисфункцией нервной системы на фоне гипоэстрогенемии как предиктор цереброваскулярных заболеваний // Укр. журнал екстремальної медицини ім. Г. О. Можаєва. – 2004. - №2. – С. 81-85.

8. Грицай А. В. Состояние обмена катехоламинов у женщин с дисфункцией нервной системы на фоне гипоэстрогенемии // Укр. медичний альманах. – 2004. – Том 7, №2 (додаток). – С. 26-28.

9. Луценко Н. С., Грицай А. В. Применение гетеротопической трансплантации криоконсервированной ткани плаценты в комплексном лечении женщин с дисфункцией нервной системы на фоне гипоэстрогенемии // Проблемы криобиологии. – 2004. - №3. – С. 86-91 (Здобувачем проаналізовано результатів досліджень в динаміці лікування хворих).

10. Патент України МПК 7 А61Р25/00 Спосіб корекції дисфункції нервової системи у жінок з естрогендефіцитними станами / Грицай Г. В., Боброва В. І. (Україна) на винахід №2003065372. – Заяв. 10.06.2003. Опубл. 16.02.2004. Бюл. №2. – С.3. (Здобувачем здійснювався підбір літератури та її узагальнення, клініко-неврологічне обстеження хворих, статистична обробка результатів, наукові висновки, написання формули патенту).

11. Патент України МПК 7 А61К35/50 Спосіб профілактики розвитку судинних захворювань нервової системи у жінок з естрогендефіцитними станами / Грицай Г. В. (Україна) на винахід №20031211947. – Заяв. 19.12.2004. Опубл. 15.09.2004. Бюл. №9. – С. 3