Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


Паламарчук Андрій Леонідович. Диференційний підхід в реабілітації у відновному періоді лікування хворих молодого віку після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу по типу ішемії : дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 154арк. — Бібліогр.: арк. 122-147.



Анотація до роботи:

Паламарчук А.Л. Диференційний підхід в реабілітації у відновному періоді лікування хворих молодого віку після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу по типу ішемії. Рукопис.

Дисертація на присвоєння наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.15 - нервові хвороби. - Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2007.

Дисертація присвячена важливому питанню сучасної неврології – медичній реабілітації хворих після перенесеного церебрального ішемічного інсульту. Актуальність даної теми полягає у зростанні епідеміологічних показників цього захворювання. Робота мала за мету дослідити ефективність медичної реабілітації за розробленими засобами лікування та встановити прогностичні діагностичні критерії наслідків після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу у хворих молодого віку.

У якості провідних діагностичних критеріїв використовувалися такі сучасні методи дослідження, як комп’ютерна електроенцефалографія та імунологічне обстеження крові, котре включало в себе кількісне дослідження прозапальних та протизапальних цитокінів (інтерлейкін-8 та інтерлейкін–4). Важливими клінічними критеріями ефективності проведеного лікування були обсяг відновлення активних рухів у кінцівках та соціально-побутової активності загалом хворих на ішемічний інсульт.

Показано, що можливості лікування хворих після перенесеного ішемічного інсульту у відновному періоді залежать не лише від функціонального стану органів та систем, етіології, клініки, топографії зони інфаркту мозку, а й від терміну проведення кінезитерапії. При цьому ефективність кінезитерапії прямо пропорційна її інтенсивності.

Результати дисертаційної роботи доводять, що загалом пріоритетна роль у медичній реабілітації хворих у відновному періоді після перенесеного ішемічного інсульту належить кінезитерапії.

Основні результати праці і комплексного лікування знайшли впровадження в роботі лікувально- профілактичних закладів України.

1.У дисертації наведено теоретичне узагальнення і представлене нове вирішення наукової задачі щодо вдосконалення реабілітації у хворих молодого віку після перенесеного ішемічного інсульту у відновному періоді лікування шляхом впровадження нових кінезитерапевтичних засобів та програм на підставі клінічного, лабораторного і інструментального досліджень.

2.Удосконалення медичної реабілітації хворих із грубими дефектами моторики після ГПМК перш за все повинно ґрунтуватися на кінезитерапевтичних заходах Розроблений комплекс кінезитерапії достовірно підвищує ефективність комплексного лікування хворих на ішемічний інсульт у відновному періоді, що клінічно проявляється достовірно більш швидким та тривалим зменшенням спастико-тонічної симптоматики в порівнянні з пацієнтами, які отримували інші методи реабілітаційного лікування.

3.Кінезитерапія, яка базується на ізометричному навантаженні, у комплексному лікуванні ішемічного інсульту у відновному періоді дозволяє протягом одноразового лікувального циклу вдвічі збільшити обсяг активних рухів в кінцівках, порівняно з традиційною кінезитерапією.

4.Запропонована методика кінезитерапії у реабілітаційному комплексі лікування позитивно впливає на функціональну активність головного мозку (ЕЕГ).

5.У порівнянні із традиційною нейрореабілітаційною програмою, активна кінезитерапія достовірно впливає на цитокіновий статус хворих, знижуючи рівень прозапального інтерлейкіну-8 в 1,5 рази більше, що свідчить про позитивну нейроімунологічну модуляцію.

6. Хворим з наслідками після перенесеного ішемічного інсульту у відновний період (з моменту стабілізації загального стану) необхідно проходити активну реабілітацію.

Публікації автора:

1. Атеросклеротична дисциркуляторна енцефалопатія (диференційний підхід до лікування): Практ. посіб. / Є.Л. Мачерет, І.С. Паламарчук, О.Є. Коваленко, А.Л. Паламарчук, Т.П. Парнікоза. Київ, 2005.- 92 с. (Дисертантом особисто викладені сучасні принципи, методи та лікарські середники, які варто використовувати при хронічних порушеннях мозкового кровообігу; подано посібник до друку).

2. Мачерет Є., Попов О., Паламарчук І., Паламарчук А. Значення дисліпідемій при цереброваскулярних захворюваннях // Ліки України.-2004. - №12.—С.126 – 128. (Дисертантом особисто висвітлено важливість дослідження ліпідного обміну при церебральній патології; подано статтю до друку).

3. Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л., Паламарчук І.С. Применение рефлексотерапии в лечении дисциркуляторной енцефалопатии // Теоретичні та клінічні аспекти рефлексотерапії і нетрадиційної медицини: Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю (10-11 жовтня 2003 р.). - Київ: КМАПО ім. П.Л. Шупика, 2003. - С.88-89. (Дисертантом особисто проведено обстеження хворих з дисциркуляторною енцефалопатією, обґрунтовані акупунктурні рецепти; подано тезу до друку).

4. Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л., Паламарчук І.С. Рефлексотерапія у ком плексному лікуванні ішемічного інсульту // Теоретичні та клінічні аспекти рефлексотерапії і нетрадиційної медицини: Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю (10-11 жовтня 2003 р.). - Київ: КМАПО ім. П.Л. Шупика, 2003. - С.89-90. (Особисто дисертантом проведенні обстеження та рефлексотерапія хворих після перенесеного ішемічного інсульту; написано та подано тезу до друку).

5. Паламарчук А.Л., Паламарчук І.С., Дригант Л.П. Патогенетичне обґрунтування застосування лазеротерапії при цереброваскулярній недостатності // Теоретичні та клінічні аспекти рефлексотерапії і нетрадиційної медицини: Матеріали Науково-практичної конференції з міжнародною участю (7-8 жовтня, 2005 р.). - Київ: НМАПО ім. П.Л.Шупика, 2005. - С. 180. (Дисертантом особисто проведений аналіз сучасних даних щодо механізму впливу лазеру на людський організм, який дозволив обґрунтувати доцільність його застосування у хворих з цереброваскулярною патологією).

6. Паламарчук І.С., Паламарчук А.Л. Вплив терапевтичного лазеру на патогенетичні механізми церебральної ішемії // Теоретичні та клінічні аспекти рефлексотерапії і нетрадиційної медицини: Матеріали Науково-практичної конференції з міжнародною участю (7-8 жовтня, 2005 р.). - Київ: НМАПО ім. П.Л. Шупика, 2005. - С. 170-171. (Дисертантом особисто проведені в динаміці обстеження (клінічне, ЕЕГ із використанням функціональних проб), комплексний аналіз яких свідчить про доцільність застосування даного методу лікування).

7. Паламарчук І.С., Паламарчук А.Л. Принципи застосування кінезитерапії у хворих після перенесеного інсульту // Теоретичні та клінічні аспекти рефлексотерапії і нетрадиційної медицини: Матеріали Науково-практичної конференції з міжнародною участю (7-8 жовтня, 2005 р.). - Київ: НМАПО ім. П.Л. Шупика, 2005. - С. 178-179. (Особисто дисертантом висвітлено сучасні головні принципи кінезитерапії хворих після ішемічного інсульту; виконано написання тези та подання до друку).

8. Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л., Паламарчук І.С. Використання механотерапії в комплексному лікуванні хворих після ішемічного інсульту // Ліки України. - 2005 - №5. - С. 103-104. (Особисто дисертантом висвітлена сучасна концепція реабілітації, особливості медичних програм, які застосовуються для лікування хворих молодого віку після перенесеного ішемічного інсульту у відновному періоді, обґрунтовано описані авторські методи та засоби реабілітації, наведені дані власного дослідження; виконано написання тези та подання до друку).

9. Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л., Сулік Р.В., Паламарчук І.С. Реабілітація після ішемічного інсульту // Міжнарод. Мед. Ж. - 2005.—№3. - С. – 90. (Особисто дисертантом висвітлено сучасні головні принципи медичної реабілітації хворих після ішемічного інсульту; виконано написання тези та подання до друку).

10. Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л., Сулік Р.В., Паламарчук І.С. Дослідження ефективності застосування болюсів Хуато у відновному періоді ішемічного інсульту // Міжнарод. Мед. Ж. - 2005.—№3. - С. 91

(Дисертантом особисто проведений аналіз різних програм медичної реабілітації хворих після ішемічного інсульту; подано до друку).реабілітації хворих після ішемічного інсульту; подано до друку).

11. Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л. Стан цитокінового статусу хворих у відновному періоді після перенесеного ішемічного інсульту // Імунологія та алергологія. - 2006. №2. – С.113. (Особисто дисертантом висвітлені особливості цитокінового статусу хворих молодого віку у відновному періоді після перенесеного ішемічного інсульту; виконано написання тези та подання до друку).

12. Паламарчук А.Л., Панікарський В.Г. Принципи інтенсифікації механо- та кінезитерапії у хворих після перенесеного інсульту // Сучасні досягнення та подальші шляхи розвитку рефлексотерапії і нетрадиційної медицини в Україні: Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю (6-7 жовтня, 2006 р.). -Київ: НМАПО ім. П.Л. Шупика, 2006. - С.170. (Особисто дисертантом висвітлені принципи механо- та кінезитерапії у хворих після перенесеного інсульту; виконано написання тези та подання до друку).

13. 3Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л. Не медикаментозна імунокорекція в неврологічній практиці // Сучасні досягнення та подальші шляхи розвитку рефлексотерапії і нетрадиційної медицини в Україні: Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю (6-7 жовтня, 2006 р.). -Київ: НМАПО ім. П.Л. Шупика, 2006. - С.213. (Особисто дисертантом висвітлені особливості нейроімуномодуляції у хворих молодого віку у відновному періоді після перенесеного ішемічного інсульту; виконано написання тези та подання до друку).

14. Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л. Стан цитокінового статусу хворих у відновному періоді лікування наслідків після перенесеного ішемічного інсульту // Сучасні досягнення та подальші шляхи розвитку рефлексотерапії і нетрадиційної медицини в Україні: Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю (6-7 жовтня, 2006 р.). -Київ: НМАПО ім. П.Л. Шупика, 2006. - С.113-114. (Особисто дисертантом висвітлені особливості цитокінового статусу хворих молодого віку у відновному періоді після перенесеного ішемічного інсульту та наведені їм пояснення; виконано написання тези та подання до друку).

15. Мачерет Є.Л. Паламарчук А.Л. Реабілітація після перенесеного ішемічного інсульту // Практична медицина. - 2006. -Т.12. -№5. - С.15-17. (Особисто дисертантом висвітлені особливості проведення нейрореабілітаційних заходів у комплексному лікуванні хворих молодого віку у відновному періоді після перенесеного ішемічного інсульту; виконано написання тези та подання до друку).

16. Паламарчук А.Л. Параметри імунологічної оцінки в реабілітації // Ліки України. - 2007. - №3. - С. 72-73. (Особисто дисертантом висвітлені особливості імунозапального статусу хворих молодого віку у відновному періоді після перенесеного ішемічного інсульту; виконано написання тези та подання до друку).

17. Мачерет Є.Л., Паламарчук А.Л., Паламарчук І.С. Загальні підходи щодо не медикаментозної реабілітації хворих після перенесеного церебрального інсульту// Збірник наукових робіт співробітників КМАПО. - 2004. - Книга 1. Випуск 13. - С. 234-241.

Отримано 12 Деклараційних патентів України:

№15443 від 17.07.2006р. (лікувально-профілактичний пристрій «Максим»);

№10729 від 15.11.2005р. (пристрій для лікування «Люмботракт»);

№10728 від 15.11.2005р. (лікувально-профілактичний пристрій для електротерапії «Руно»);

№10902 від 15.12.2005р. (спосіб витягання шийного відділу хребта);

№11482 від 15.12.2005р. (пристрій для фізіотерапії);

№11345 від 15.12.2005р. (тренажер для профілактики і лікування опорно-рухового апарату);

№5368 від 15.03.2005р. (пристрій для лікування);

№4829 від 15.02.2005р. (пристрій для лікування);

№5100 від 15.02.2005р. (тренажер «Марс- мотильок»);

№3862 від 15.12.2004р. (масажно-маніпуляційна кушетка для мануальної терапії);

№10361 від 15.11.2005р. (спосіб лікування);

№10023 від 17.10.2005р. (спосіб електротерапії).