Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Променева діагностика та променева терапія


Божок Евген Миколайович. Диференційна діагностика і верифікація раку грудної залози з використанням малоінвазивних променевих методів дослідження. : Дис... канд. наук: 14.01.23 - 2006.



Анотація до роботи:

Божок Є.М. Диференційна діагностика і верифікація раку грудної залози з використанням малоінвазивних променевих методів дослідження. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.23. – променева діагностика та променева терапія. – Інститут онкології АМН України, Київ, 2006.

Вивчені та проаналізовані основні рентгенологічні і ультразвукові ознаки пухлин грудної залози злоякісного і доброякісного характеру. Узагальнений аналіз результатів тонкоголкової аспіраційної біопсії і автоматичної трепанобіопсії під ультразвуковим і стереотаксичним наведенням показав, що точність тонкоголкової аспіраційної біопсії у верифікації РГЗ, що не пальпується - 92%, що пальпується - 96%. Точність автоматичної трепанобіопсії у верифікації раку, що не пальпується - 94%, що пальпується - 98%. Узагальнений аналіз результатів цифрової стереотаксичної біопсії пухлин, які не пальпуються і не визначаються при УЗД, показав, що точність тонкоголкової аспіраційної біопсії у верифікації РГЗ становить 90%, точність автоматичної трепан-біопсії - 98%. Розроблено алгоритм застосування малоінвазивних променевих методів дослідження для диференційної діагностики і верифікації РГЗ.

  1. Діагностична точність рентгенівської мамографії у діагностиці раку грудної залози, що пальпується, становить 97%, точність ультразвукового дослідження - 94%. Основними мамографічними критеріями раку є: вузол високої щільності, неправильної форми, асоційований з мікрокальцінатами, з нечіткими контурами та спікулами. Основними критеріями раку при ультразвуковому дослідженні є: гіпоехогенні утворення неправильної або невизначеної форми, з нечіткими контурами і з вертикальною орієнтацією довгої осі в тканині грудної залози відносно шкіри.

  2. Діагностична точність ультразвукового дослідження у діагностиці раку, що не пальпується, не перевищує 83%. Діагностична точність рентгенівської мамографії вища - 92%, що пов'язано з можливістю виявляти підозрілі згруповані мікрокальцінати, вузли розміром до одного сантиметра на фоні жирової тканини, а також ділянки деформації матриксу у вигляді спікулоподібної тяжистості.

  3. Верифікація раку грудної залози, який пальпується, процедурою тонкоголкової аспіраційної біопсії під ультразвуковим наведенням можлива з точністю 96%. Відповідний показник для автоматичної трепанобіопсії - 98%.

  4. Верифікація раку грудної залози, що не пальпується, процедурою тонкоголкової аспіраційної біопсії під ультразвуковим наведенням можлива з точністю 92%. Відповідний показник для автоматичної трепанобіопсії - 94%.

  5. Діагностична точність цифрової стереотаксичної ТАБ у верифікації раку, що не пальпується і не визначається при УЗД, досягає 90%. Відповідний показник для автоматичної стереотаксичної трепанобіопсії - 98%.

  6. Процедура прицільної автоматичної трепанобіопсії у діагностичній ефективності має переваги над процедурою прицільної тонкоголкової аспіраційної біопсії і є методом вибору при диференційній діагностиці і верифікації новоутворень грудної залози.

  7. Для диференційної діагностики та верифікації пухлин, які не пальпуються і не визначаються при ультразвуковому дослідженні, рекомендуємо включити в діагностичний алгоритм пункційну біопсію під стереотаксичним наведенням.

  8. Розроблений діагностичний алгоритм малоінвазивної променевої діагностики дозволяє провести диференційну діагностику раку грудної залози та в короткий термін (1-4 дні) визначити морфологічні характеристики пухлини.

Публікації автора:

1. Божок Е.Н., Рогожин В.А. Интервенционные радиологические методы в предоперационной диагностике рака молочной железы // Збірка наукових робіт Асоціації радіологів України “Променева діагностика, променева терапія”, Київ - 2001; №10. - С.158. (Автором виконано набір та обробку матеріалу, аналіз виявленої та верифікованої патології).

2. Божок Е.Н. Диагностические возможности прицельной чрезкожной пункционной биопсии системой "пистолет-игла" в выявлении злокачественных новообразований грудной железы // Збірка наукових робіт Асоціації радіологів України “Променева діагностика, променева терапія” - 2002; № 13. - С.139-143.

3. В.О. Рогожин, Є.М. Божок, М.І. Пилипенко. Алгоритм застосування інтервенційних радіологічних методів у передопераційній діагностиці раку грудної залози // УРЖ – 2002 - №10. – С. 134-137. (Автором виконано набір та обробку матеріалу, аналіз виявленої та верифікованої патології).

4. Е.Н. Божок. Опыт применения инвазивных лучевых методов исследования в диагностике рака грудной железы // Збірка наукових робіт Асоціації радіологів України “Променева діагностика, променева терапія” - 2003; № 15; с.67-73.

5. Е.Н. Божок. Значение инвазивных лучевых методов исследования в дифференциальной диагностике новообразований грудной железы // Збірка наукових робіт Асоціації радіологів України “Променева діагностика, променева терапія”, УКР- 2003; с.157-160.

6. В.О. Рогожин, Є.М. Божок, М.І. Пилипенко. Прицільна тонкоголкова аспіраційна біопсія в диференційній діагностиці раку грудної залози // УРЖ – 2004 - №2. – С. 197-199. (Автором виконано набір та обробку матеріалу, аналіз виявленої та верифікованої патології).