Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія навчання


Демінський Олексій Цезарійович. Дидактичні засади оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів: дисертація д-ра пед. наук: 13.00.09 / Інститут педагогіки АПН України. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Демінський О.Ц. Дидактичні засади оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.09. - теорія навчання. - Інститут педагогіки АПН України, Київ, 2003.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі теорії навчання - оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів. Розкрито сутність, структуру, фактори оптимізації навчально-тренувального процесу, виявлено особливості спортивного тренування в системі багаторічних занять спортом, обґрунтовано дидактичну концепцію та умови оптимізації навчально-тренувального процесу. Розроблена дидактична концепція оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів. Вона являє собою сукупність положень методологічного, теоретичного і методичного змісту. реалізована широка програма дослідно-експериментальної роботи, пов’язана з розробкою, апробацією, перевіркою ефективності побудови спортивного тренування на стадії базової підготовки спортсменів, а також стадії максимальної реалізації спортивної майстерності. Результати дослідно-експериментальної перевірки дидактичного забезпечення спортивного тренування підтверджують ефективність розробленої системи. Основні дані дослідження відображені у монографіях, навчальних посібниках, наукових статтях, методичних рекомендаціях для працівників освіти.

  1. Оптимізація навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів є актуальною соціально-педагогічною проблемою. В умовах сьогодення національна школа України спрямовує свої зусилля на подальше удосконалення освіти і виховання дітей та молоді. Оптимізація занять спортом сприяє збагаченню духовних потреб особистості, розвитку її фізичних сил, стимулює творче ставлення до навчання і праці. Вирішення проблеми оптимізації навчально-тренувального процесу позитивно впливає на соціально-культурне функціонування спорту, збагачує теорію і практику формування фізичної культури широких верств населення, дозволяє здійснювати послідовне і ефективне управління системою підготовки спортивної еліти України.

  2. Проблема оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів привертає увагу широкої громадськості: вчених, працівників освіти, діячів культури і мистецтва, організаторів спортивних змагань та ін. Виявляючи зацікавлене ставлення до зазначеної проблеми вони прагнуть її розв’язати, створюючи при цьому необхідні матеріальні, організаційні, інформаційні та інші умови. При цьому слід зазначити, що свій внесок у справу удосконалення спортивного тренування вносять педагоги, тренери, вихователі, організатори освіти. Разом з тим, залишаються не вирішеними проблеми оптимізації спортивного тренування, існує ще чимало гострих питань, на які немає обґрунтованої відповіді. До числа таких питань належить дидактичне забезпечення оптимізації навчально-тренувального процесу.

  3. Дидактичний аспект проблеми оптимізації в педагогіці знайшов певне осмислення. На думку провідних вчених у галузі теорії освіти і навчання, принцип оптимальності в педагогіці пов’язує мету навчання та виховання й засоби її досягнення у навчально-виховній діяльності. Він потребує досягнення учасниками педагогічного процесу максимального пізнавального чи навчально-виховного ефекту за мінімальних витрат матеріальних засобів і зусиль педагога і учнів. Оптимізація належить до складних категорій дидактики. Суттєвими ознаками оптимізації навчально-тренувального процесу є такі: вибір найбільш сприятливого варіанта побудови цього процесу; педагогічні дії, які забезпечують необхідний рівень підготовки спортсменів. Набутий у попередні роки досвід теоретичного осмислення окремих питань оптимізації навчально-тренувального процесу має важливе значення і дозволяє виділити на анатомічному рівні окремі прояви цього процесу. Проте, залишаються ще недостатньо обґрунтованими питання, пов’язані з оптимізацією навчально-тренувального процесу як цілісної педагогічної дії, спроможної системно охопити найважливіші його прояви, фактори та етапи.

  1. Оптимізація, як інтегроване вирішення вказаної проблеми, може бути реалізована лише з врахуванням основних факторів впливу на навчально-тренувальний процес. У ході дослідження розглянуто фактори фізіологічного, психологічного та дидактичного змісту, зроблено висновок про необхідність їх ефективного використання з метою оптимізації навчально-тренувальних занять спортсменів.

  2. Оптимізація навчально-тренувального процесу є не лише структурованим, але й динамічним явищем, яке знаходиться у тісному взаємозв’язку з розвитком фізіологічних, психологічних та навчальних можливостей спортсменів. У дисертації проаналізовано особливості організації навчально-тренувальних занять як юних, так і висококваліфікованих спортсменів, підкреслена необхідність побудови спортивного тренування на основі пізнання особливостей змагальної діяльності, а не абстрагування від неї. На основі аналізу даних педагогічних досліджень та спостережень автора були висловлені рекомендації щодо змісту, організації, форм і методів підготовки спортсменів на різних етапах становлення їх майстерності.

  3. У процесі науково-педагогічного пошуку була розроблена дидактична концепція оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів. Вона являє собою сукупність положень методологічного, теоретичного і методичного змісту, складається з двох частин, в яких послідовно висвітлено основні принципи (методологічні, функціональні і дидактичні) оптимізації навчально-тренувального процесу, а також умови його дидактичного забезпечення. До них віднесено:

    • цілісне охоплення усіх складових компонентів навчально-тренувального процесу;

    • діалектичний підхід до визначення структури навчально-тренувального процесу;

    • забезпечення можливої різноманітності форм і методів спортивного тренування;

    • виявлення творчого ставлення до організації навчально-тренувальних занять.

7. Успішна реалізація концептуальних положень щодо оптимізації навчально-тренувального и процесу залежить від тренера-викладача, його педагогічної майстерності та вміння використовувати найважливіші способи навчально-виховного впливу. До таких способів віднесено: комплексне планування і конкретизацію завдань освіти, виховання і зміцнення здоров’я спортсменів, раціональний відбір засобів і методів спортивного тренування, диференційований та індивідуалізований підхід до організації тренування спортсменів, послідовність у вирішенні навчальних завдань, вибір найбільш раціонального варіанта структури навчально-тренувального процесу.

8. У ході дослідження була реалізована широка програма дослідно-експериментальної роботи, пов’язана з розробкою, апробацією, перевіркою ефективності побудови спортивного тренування на стадії базової підготовки спортсменів, а також стадії максимальної реалізації спортивної майстерності. Було запропоновано ряд нових підходів до організації навчально-тренувального процесу, які найповніше відповідають сучасним вимогам і уявленням щодо мети і завдань підготовки спортсменів. До таких дидактичних інновацій можна віднести:

проективну побудову спортивного тренування за типом блочної системи з попереднім програмуванням найближчої та кінцевої мети, завдань і засобів загальної підготовки;

побудову дидактичного проекту на етапі початкової спеціалізації за принципом розосередження та переважної спрямованості тренувальних вимог;

побудову навчально-тренувального процесу на передкульмінаційному етапі за принципом врахування динаміки спортивної форми та чередування її фаз: становлення, стабілізації, тимчасової втрати;

побудову спортивного тренування на етапі вищих спортивних досягнень без врахування періодизації тренувального процесу з цільовою підготовкою до кожного конкретного змагання.

9. У процесі педагогічного експерименту отримали всебічну апробацію і перевірку розроблені автором основні положення дидактичної концепції, принципи і умови забезпечення навчально-тренувального процесу. За підсумками проведеної дослідно-експериментальної роботи можемо засвідчити якісні і кількісні зміни у підготовці спортсменів, їх спроможності майстерно вирішувати складні завдання спортивних змагань.

10. Розгляд проблеми оптимізації навчально-тренувального процесу на концептуальному, теоретичному і методичному рівнях підтвердив загальну гіпотезу дослідження про те, що оптимізація навчально-тренувального процесу в системі багаторічних занять спортом може бути забезпечена на основі теоретико-методичного обґрунтування змісту і структури навчально-тренувального процесу у багаторічному плані і в річному циклі, його діагностування за окремими етапами і роками, забезпечення відповідності змісту і побудови спортивного тренування.

Дисертаційне дослідження не вичерпує усіх аспектів досліджуваної проблеми. Вимагають подальшого вивчення і обґрунтування питання взаємодії загальноосвітньої і спортивної школи у забезпеченні оптимальних умов спортивного тренування дітей і підлітків, підготовки тренерів до дидактичного забезпечення оптимізації спортивного тренування учнівської і студентської молоді.

Публікації автора:

Монографії, навчальні посібники

  1. Деминский А.Ц. Введение в специальность: Учебное пособие для студентов институтов физической культуры. - Донецк, Донецкий факультет Днепропетровского государственного института физической культуры и спорта, 1992. - 51 с.

  2. Деминский А.Ц. Методика применения статодинамических упражнений в активном отдыхе работников умственного труда: Методическое пособие. - Донецк, 1993. - 78 с.

  3. Деминский А.Ц. Приёмы и методы стимулирования мышления в процессе обучения студентов: Учебное пособие. - Донецк, Донецкий факультет Днепропетровского государственного института физической культуры и спорта, 1993. - 54 с.

  4. Деминский А.Ц. Особенности методики физического воспитания детей и молодёжи школьного возраста: Учебное пособие. - Донецк, Донецкий факультет Днепропетровского государственного института физической культуры и спорта, 1993. - 58 с.

  5. Деминский А.Ц. Основы теории и методики физического воспитания: Учебное пособие для институтов и факультетов физического воспитания. - Донецк: Донеччина, 1995. - 520 с.

  6. Деминский А.Ц. Основы теории физической культуры: Учебное пособие для институтов и факультетов физического воспитания. - Донецк: Доминанта, 1996. - 328 с.

  7. Деминский А.Ц. Развитие способностей спортивной деятельности: Монография. – Донецк: Донеччина, 1996. - 352 с.

  8. Деминский А.Ц. Бытие физической культуры: Монография. - Донецк: Донбас, 1997. - 230 с.

  9. Деминский А.Ц. Научные основы конструирования дидактических моделей тренера-преподавателя к работе в системе образования: Монография. – Кировоград: Изд-во Государственной лётной академии Украины, 1998. -304 с.

  10. Демінський О.Ц. Дидактичні основи оптимізації спортивного тренування: Монографія. – Київ: Вища школа, 2001. - 238 с.

  11. Демінський О.Ц. Оптимізація навчально-тренувального процесу: Навчально-методичний посібник. - Херсон: Айлант, 2002.- 296 с.

Статті у провідних фахових виданнях

  1. Деминский А.Ц. Проект построения учебно-тренировочного процесса на предкульминационном этапе (стадия максимальной реализации спортивных возможностей) // Наукові праці академії. - Кіровоград: Вид. ДЛАУ, 1998. - Вип.ІІІ.-Ч.І.- С.84-88.

13.Демінський О.Ц. Засоби, форми і методи педагогічного впливу на діяльність спортсмена в умовах навчально – тренувального процесу // Наука і сучасність: Збірник наукових праць. - Київ, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, 1999. - Ч. ІІІ. - С. 40-49.

14.Демінський О.Ц. Наукові основи конструювання цільової професійної моделі тренера-викладача для роботи в системі освіти // Збірник наукових праць: Педагогічні науки. - Херсон, ХДПУ, 1999. - Вип. VII. - С. 96-103.

15.Демінський О.Ц. Педагогічні умови фізичної підготовки тренера-викладача // Збірник наукових праць: Педагогічні науки. - Херсон, ХДПУ, 1999. - Вип. ІХ. - С. 75-85.

16.Демінський О.Ц. До питання методології дослідження спортивної діяльності // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: Збірник наукових праць. - Київ-Запоріжжя, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Запорізький інститут удосконалення вчителів, 1999. - Вип. 14. - С. 176-179.

17.Демінський О.Ц. Засоби і методи психологічного і психофізіологічного впливу на діяльність спортсмена // Наукові записки: педагогічні та історичні науки. - Київ, Національний педагогічний університет ім. М.П.. Драгоманова, 1999. - Вип. ХХХV. - Ч. 3. - С. 70-84.

18.Демінський О.Ц. Суть оптимізації навчально-тренувального процесу // Фізичне виховання в школі. - 1999. - № 2. - С. 47-51.

19.Демінський О.Ц. Структура і зміст підготовки до змагань в спортивних іграх та єдиноборствах // Наукові записки. Серія: педагогіка. - Тернопіль, ТДПУ, 1999. - Вип. l. - С.154-158.

20. Демінський О.Ц. Особливості змісту навчально-тренувального процесу спортсменів на етапі вищої спортивної майстерності // Наукові записки. Серія: педагогіка. - Тернопіль, ТДПУ, 1999. - Вип. l. - С.158-161.

21.Демінський О.Ц. Наукові аспекти оптимізації побудови навчально-тренувального процесу // Наукові записки. Серія: педагогіка. - Тернопіль, ТДПУ, 1999. - Вип. 3. - С.183-187.

22.Демінський О.Ц. Особливості змісту навчально-тренувального процесу юних спортсменів // Наукові записки. Серія: педагогіка. - Тернопіль, ТДПУ, 1999. - Вип. 4. - С. 55-60.

23.Демінський О.Ц. Загальноосвітня підготовка юних спортсменів (9-12 років) // Гуманізація і гуманітаризація навчального процесу: Збірник наукових праць.- Харків: Каравела, 2000. - С.137-149.

24.Демінський О.Ц. Особливості побудови навчально-тренувальних занять юних спортсменів // Наукові записки. Серія: педагогічні науки. - Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка. - 2000. - Вип. 24. - С. 120-126.

25.Демінський О.Ц. Інноваційні підходи до інформаційних процесів // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: Збірник наукових праць. – Київ-Запоріжжя, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Запорізький інститут удосконалення вчителів, 2000. - Вип. 16. - С. 128-131.

26.Демінський О.Ц. Поняття «інформація» і напруженість навчального процесу // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: Збірник наукових праць. - Київ-Запоріжжя, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Запорізький інститут удосконалення вчителів, 2000. - Вип. 17. - С. 129-131.

27.Демінський О.Ц. Гігієнічні, дієтологічні, фізіотерапевтичні, фармакологічні засоби впливу на стан і навчально-тренувальну діяльність спортсмена // Проблеми загальної і професійної педагогіки: Збірник наукових праць. - Харків: Каравела, 2000. - C. l29-141.

28.Демінський О.Ц. Умови підготовки тренера-викладача в системі освіти // Наука і сучасність: Збірник наукових праць. - Київ, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, 2000. - Вип. 1. - Ч. 2. - С. 43-53.

29. Деминский А. Ц. Научные основы конструирования дидактических моделей тренера-преподавателя к работе в системе образования // Гуманітарна освіта. Серія: психологія і педагогіка: Збірник наукових праць. - Київ-Херсон: Айлант, 2000.- Вип.l.- С.202-211.

30.Демінський О.Ц. Оцінка ефективності навчально-тренувального процесу на етапі попередньої підготовки юних спортсменів // Фізичне виховання в школі. - 2000. - № 2. - С. 41-44.

31.Демінський О.Ц. Особливості періодизації спортивного тренування на передкульмінаційному етапі підготовки спортсменів // Наукові записки. Серія: педагогіка. - Тернопіль, ТДПУ, 2000. - Вип. 1. - С. 101-104.

32.Демінський О.Ц. Фактори підвищення ефективності навчально-тренувального процесу на етапі початкової спеціалізації (стадія базової підготовки) // Наукові записки. Серія: педагогіка. - Тернопіль, ТДПУ, 2000. - Вип. 2. - С. 48-52.

33.Демінський О.Ц. Особливості змісту навчально-тренувальної роботи на етапі вищих досягнень ( стадія максимальної реалізації спортивних можливостей). // Наукові записки. Серія: педагогіка. – Тернопіль, ТДПУ, 2000.- №5. - C.92-95.

34. Демінський О.Ц. Побудова навчально-тренувального процесу на етапі вищих досягнень (стадія максимальної реалізації спортивних можливостей) // Наукові записки. Серія: педагогіка. – Тернопіль, ТДПУ, 2000.- №8.-C.104-109.

35.Демінський О.Ц. Дидактичні принципи оптимізації навчальнотренувального процесу в системі підготовки спортсменів // Педагогічні науки. Збірник наукових праць. - Херсон, ХДПУ, 2001.- Вип. 25.- С.25-30.

36.Демінський О.Ц. Функціональні принципи оптимізації навчально - тренувального процесу в системі підготовки спортсменів // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: Збірник наукових праць.- Київ-Запоріжжя, 2001. - Вип.20. - С.255 - 258.

37.Демінський О.Ц. Методологічні принципи оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: Збірник наукових праць. – Київ-Запоріжжя, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Запорізький інститут удосконалення вчителів, 2001. - Вип.21. - С.299 - 302.

38.Демінський О.Ц. Розробка дидактичного проекту навчально-тренувального процесу на етапі попередньої підготовки юних спортсменів // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки. Збірник наукових праць. – Київ- Запоріжжя, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Запорізький інститут удосконалення вчителів, 2002.- Вип.23. - С.302 - 306.

39.Демінський О.Ц. Основні ознаки оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: Збірник наукових праць. – Київ-Запоріжжя, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Запорізький інститут удосконалення вчителів, 2002.- Вип.24. – С. 399 – 403.

40. Демінський О.Ц. Психологічні фактори оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: Збірник наукових праць. – Київ-Запоріжжя, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Запорізький інститут удосконалення вчителів, 2002. - Вип. 25. – С. 375 – 378.

Статті у наукових виданнях

41.Деминский А.Ц. Проблемы всеобщего обращении физической культуры (методологический аспект) // Иллюзии и реальность социального бытия: Сборник научных трудов. - Донецк, Донецкий государственный коммерческий институт, 1996. - С.29-37.

42.Демінський О.Ц. Функції і значення фізичної культури // Нова парадигма: Альманах наукових праць. - Запоріжжя, Запорізький державний університет, 1998. - Вип. 9. - С. 54-61.

43.Демінський О.Ц. Спорт як спосіб соціалізації фізичної культури // Схід: аналітично-інформаційний журнал. - 1999. - № 3. - С. 4853.

44.Демінський О.Ц. Фізична культура як соціальний феномен // Схід: аналітично-інформаційний журнал. - 1999. - № 6. - С. 32-35.

45.Деминский А.Ц. Зарождение социальных функций физической культуры // Нова парадигма: Альманах наукових праць. - Запоріжжя, Запорізький державний університет, 1999. - Вип. 10. - С. 107-115.

46.Деминский А.Ц. Исторический анализ обогащения социальных функций физической культуры // Нова парадигма: Альманах наукових праць. - Запоріжжя, Запорізький державний університет, 1999. - Вип. 11. - С. 111-120.

47.Деминский А.Ц. Физическая культура как явление социального мира // Нова парадигма: Альманах наукових праць. - Запоріжжя, Запорізький державний університет, 1999. - Вип. 12. - С. 89-93.

48.Демінський О.Ц. Нотатки про технологічний аспект зв'язку фізичної культури людини з саморозгортанням соціуму // Нова парадигма: Альманах наукових праць. - Запоріжжя, Запорізький державний університет, 1999. - Вип. 13. -С. 79-84.

49.Деминский А.Ц. Физическая культура: нынешнее состояние и готовность к радикальной трансформации // Культурологічний вісник: Науково-теоретичний щорічник Нижньої Наддніпрянщини. - Запоріжжя, Запорізький державний університет, 1999. - Вип. 5. - С. 123-131.

50.Деминский А.Ц. Физическое воспитание в системе общества // Філософія, культура, життя: Міжвузівський збірник наукових праць. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 1999. - Вип. 6. - С. 290-296.

51.Деминский А.Ц. Идеологический аспект системы физического воспитания // Нова парадигма: Альманах наукових праць. - Запоріжжя, Запорізький державний університет, 2000. - Вип. 15. - С. 85-92.

52.Демінський О.Ц. Двигательная активность как способ окультуривания человека в социальном мире // Нова парадигма: Альманах наукових праць.- Запоріжжя, Запорізький державний університет, 2000. - Вип. 16. - С. 21-28.

53.Демінський О.Ц. Проблема діяльності в аналізі фізичної культури // Мультиверсум: філософський альманах. - Київ, Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, 2000. - Вип. 13. - С. 221-226.

Методичні рекомендації

54. Деминский А.Ц. Теория и методика физической культуры и спорта как наука и учебный предмет: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения. – Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 16 с.

55.Деминский А.Ц. Физическая культура как общественное явление ее формы и функции: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. – 21 с.

56. Деминский А.Ц. Методические аспекты изучения организации и функционирования физической культуры в школе: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 24 с.

57.ДеминскийА.Ц. Особенности направленного использования физической культуры в жизни старших поколений: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 22 с.

58.Деминский А.Ц. Физическая культура в системе воспитания детей и молодежи школьного возраста: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 19 с.

59.Деминский А.Ц. Педагогический анализ урока физической культуры: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 20 с.

60.Деминский А.Ц. Физическая культypа в системе высшего образования и быту студенческой молодежи: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения. - Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. - 35 с.

61.Деминский А.Ц. Физическая культypа в быту основных контингентов трудящихся: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк, ДФ ДГИФКиС, 1992.- 38 с.

62.Деминский А.Ц. Физическая культура в системе НОТ: Лекции для сту-дентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 31 с.

63.Деминский А.Ц. Основы комплексного урока физической культуры в школе: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993.- 26 с.

64.Деминский А.Ц. Методы исследования в теории физической культуры и спорта: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993.- 18 с.

65.Деминский А.Ц. Методика занятий оздоровительным бегом с молодежью школьного возраста: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 23 с.

66.Деминский А.Ц. Основы методики физического воспитания детей и молодежи школьного, возраста: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 23 с.

67.Деминский А.Ц. Особенности методики физического воспитания детей младшего школьного возраста: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.-25 с.

68.Деминский А.Ц. Физическое воспитание детей раннего и дошкольного возраста: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 29 с.

69.Деминский А.Ц. Особенности методики физического воспитания детей среднего школьного возраста: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.-22 с.

70.Деминский А.Ц. Сила и основы методики ее воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.-Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.-24 с.

71.Деминский А.Ц. Выносливость и методика ее воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения. - Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 7 с.

72.Деминский А.Ц. Формы построения занятий физическими упражнениями: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения. - Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992.- 26 с.

73.Деминский А.Ц. Общая характеристика системы физического воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.-Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. – 30 с.

74.Деминский А.Ц. Планирование и контроль процесса физического воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. - 25 с.

75.Деминский А.Ц. Принципы, регламентирующие деятельность по физическому воспитанию: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. - 25 с.

76.Деминский А.Ц. Основы обучения двигательным действиям: Лекция для студентов дневной и заочной формы обучения. – Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. – 22 с.

77.Деминский А.Ц. Методы физического воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. – 17 с.

78.Деминский А.Ц. Скоростные способности и методика их воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. – 21 с.

79.Деминский А.Ц. Регулирование массы тела средствами физического воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993.- 18 с.

80.Деминский А.Ц. Средства физического воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 21 с.

81.Деминский А.Ц. Курс лекций по теории и методике физического воспитания детей дошкольного возраста.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 73 с.

82.Деминский А.Ц. Особенности методики обучения движениям детей и молодежи школьного возраста: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 22 с.

83.Деминский А.Ц. Особенности методики физического воспитания юношей и девушек: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 16 с.

84.Деминский А.Ц. Методика физического воспитания как предмет и учебная дисциплина: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 27 с.

85.Деминский А.Ц. Двигательные координационные способности и методика их воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения. Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 22 с.

86. Деминский А.Ц. Направленное формирование личности в процессе физического воспитания: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 21 с.

87.Деминский А.Ц. Спортивная тренировка как многолетний процесс. Стадия максимальной реализации спортивных возможностей (предкульминационный этап): Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 25 с.

88.Деминский А.Ц. Спортивная тренировка как многолетний процесс. Стадия базовой подготовки (этап предварительной специализации): Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 21 с.

89. Деминский А.Ц. Спортивная тренировка как многолетний процесс. Стадия базовой подготовки (этап начальной специализации): Лекции для сту-дентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 29 с.

90.Деминский А.Ц. Спортивная тренировка как многолетний процесс. Стадия максимальной реализации спортивных возможностей (этап высших достижений): Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 16 с.

91. Деминский А.Ц. Организационно-методические основы детского и юношеского спорта: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. - 29 с.

92.Деминский А.Ц. Отправные определения, предмет и проблематика курса «Теория спорта»: Лекции для студентов дневной и заочной формы обучения.- Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. – 21 с.

93. Деминский А.Ц. Теория и методика физической культуры: Методические разработки для самостоятельной работы студентов. -Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. - 68 с.

94.Деминский А.Ц. Теория и методика физической культуры: Методические разработки для самостоятельной работы студентов - Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. - 82 с.

95.Деминский А.Ц. Функции физической культуры: Раздаточный материал для студентов дневной и заочной формы обучения. Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. – 42 с.

96. Деминский А.Ц. Цель и основные задачи в физическом воспитании: Раздаточный материал для студентов дневной и заочной формы обучения. Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1992. - 97 с.

97.Деминский А.Ц. Методологические предпосылки и методы исследования в теории физической культуры: Раздаточный материал для студентов дневной и заочной формы обучения. Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 28 с.

98.Деминский А.Ц. Скоростные способности и методика их воспитания: Раздаточный учебный материал для студентов дневной и заочной формы обучения. Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 28 c.

99.Деминский А.Ц. Профессионально-прикладная физическая подготовка: Раздаточный материал для студентов дневной и заочной формы обучения. Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 33 с.

100. Деминский А.Ц. Физическое воспитание детей раннего и дошкольного возраста: Раздаточный учебный материал для студентов дневной и заочной формы обучения. Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 68 с.

101.Деминский А.Ц. Основные понятия теории и методики физического воспитания: Раздаточный материал для студентов дневной и заочноfi формы обучения. Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. – 52 с.

102.Деминский А.Ц. Программа контроля знаний студентов (Для преподавателя). - Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 14 с.

103.Деминский А.Ц. Программа контроля знаний студентов (Для преподавателя). - Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 60 с.

104.Деминский А.Ц. Программа самоконтроля знаний (Для студентов). - Донецк: ДФ ДГИФКиС, 1993. - 51 с.

Тези доповідей, матеріали конференцій

105. Деминский А.Ц. Сравнительная характеристика скорости переработки информации в зрительном анализаторе по видам спорта // Тезисы докладов научной конференции профессорско-преподавательского состава ДОНГУ по итогам научно- исследовательской работы за 1974 год. – Донецк, 1975. –С. 59.

106. Деминский А.Ц. Информационные параметры зрительного анализатора у спортсменов-борцов различной квалификации // Тезисы докладов 5 научно-методической конференции профессорско-преподавательского состава (17 - 19 сентября 1975г.). – Донецк, 1975. – С. 42.

107. Деминский А.Ц. Оценка развития психомоторных способностей фехтовальщиков на разных этапах многолетней подготовки // Тезисы Республиканской научной конференции «Научные проблемы физического развития студентов и повышение их работоспособности».- Донецк, 1984.- С.111-112.

108.Деминский А.Ц. Избирательное распределение компонентов специальной подготовленности юных фехтовальщиков на разных этапах многолетней подготовки // Программно-методические основы подготовки спортивных резервов: Тезисы докладов Всесоюзной научн.-практ. конф. – Москва, 1985. - С. 68-69.

109. Деминский А.Ц. Содержание и контроль специальной подготовленности фехтовальщиков на этапе спортивного совершенствования // Тезисы докладов Всесоюзной межвуз. науч. конф. - Омск, 1986. - С. 7-9.

110.Деминский А.Ц. Изучение влияния самостоятельных занятий физическими упражнениями на успешность в учебно-трудовой деятельности студентов вуза // Совершенствование учебного процесса по физическому воспитанию в вузах: Тезисы докл. респ. сем.-совещания. - Павлодар, 1988, - С. 29.

111.Деминский А.Ц. Психофизиологическое нормирование и оценка подго-товленности высококвалифицированных фехтовальщиков // Физиологическое фор-мирование труда: Тезисы докл. II Всесоюзного симпозиума.-Донецк, 1989.-С. 80-81.

112. Деминский А.Ц. Стратегия развития физической культуры и спорта в Донецком регионе до 2010 года // Стратегия управления социально-экономическим развитием региона на период до 2010 года – Донецк: ИЭПИ НАН Украины, 1999. – С.19-24.

113. Демінський О.Ц. Наукові основи конструювання дидактичних моделей тренера-викладача до роботи у системі освіти //Гуманітарна освіта у контексті регіональних проблем: досвід і перспективи / Всеукр. наук.-практ. конф. – Херсон: Айлант, 2000. – С.25 – 27.

114. Деминский А.Ц. Развитие способности спортивной деятельности // Спортивная медицина и реабилитация в новом тысячелетии / Междунар. науч.- практ. конфер. – Донецк: Донеччина, 2000. – С.16 – 18.