Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем


Холод Денис Володимирович. Дослідження методів побудови сервісно-орієнтованих систем автоматизації електронного навчання : дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 130арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 113-121.



Анотація до роботи:

Холод Д.В. Дослідження методів побудови сервісно-орієнтованих систем автоматизації електронного навчання. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 01.05.03 – математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню та розробці програмної моделі системи автоматизації навчального процесу для вирішення задач керування навчальними програмами, фундаментальної підтримки компонентів на рівні прикладного інтерфейсу та середовища функціонування.

Запропоновано нову програмну модель системи автоматизацій навчальних процесів, ключовими характеристиками якої є наявність базової функціональності навчального середовища, технологічної та платформної незалежності функціонування, використання відкритих інтерфейсів та алгоритмів взаємодії для інтеграції з існуючими системами автоматизації навчальних процесів. Здійснено програмну реалізацію розробленої моделі яка включає функціональне середовище (framework) та програмний API. Реалізацією моделі є сервісно-орієнтована програмна система “University Learning Directory”, що завдяки розробленим алгоритмам взаємодії з гетерогенними компонентами інтегрується з системою Microsoft Class Server та розширює функціональність можливостями автоматизації процесів тестування та перевірки знань.

Головним результатом дисертації є розробка науково-обґрунтованих методів побудови ефективних програмних моделей, спрямованих на впровадження сучасних інформаційних технологій в навчальний процес, що розв’язує важливе завдання проектування та використання САНП та має істотне значення для теорії та практики розробки програмного забезпечення обчислювальних машин і систем.

Основні результати включають в себе:

1. Запропоновано нову програмну модель САНП описану засобами UML та SML, яка включає в себе алгоритми паралельної роботи розподілених компонентів, представлені за допомогою UML діаграм та граф-схем. Ключовими характеристиками програмної моделі є базова функціональність навчального середовища, платформна незалежність користувачів системи, використання відкритих точок та схем взаємодії з існуючими САНП, виконання ролі платформи для новостворюваних компонентів з метою розширення функціональних можливостей системи.

2. Розроблено нову схему взаємодії з гетерогенними системами, спроектовано алгоритми та здійснено випробовування алгоритму для взаємодії з системою Microsoft Class Server, функціональність якої розширено можливістю внесення додаткових типів тестових питань для автоматизації процесу перевірки знань з предмету програмування мовою C#.

3. Вирішено задачу управління обчислювальними ресурсами SOA системи, що функціонує в розподіленому середовищі; сформульовано проблему “повільних з’єднань”, розроблено алгоритм її вирішення, який можна застосувати для реалізації в середовищі .Net Framework, Java та інших подібних системах.

4. Реалізовано новий підхід до побудови відкритих точок взаємодії з системою. Розроблено формат опису інтерфейсу, протоколу та транспорту, за допомогою якого сформовано шляхи взаємодії з сторонніми компонентами, що підтримують протоколи XML Web служб, інфраструктуру .Net Remoting, COM інтерфейси та файлові протоколи.

5. Здійснено реалізацію програмної моделі САНП яка включає функціональне середовище та програмний прикладний інтерфейс. Реалізацією моделі є САНП “University Learning Directory” яку впроваджено на факультеті кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.