Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філософські науки / Українознавство


31. Вітвіцький Олег Іванович. Діяльність духовенства Української греко-католицької церкви як чинник формування національної ідеї у Східній Галичині в першій чверті ХХ століття: дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Вітвіцький О.І. Діяльність духовенства Української греко-католицької церкви як чинник формування національної ідеї у Східній Галичині в першій чверті ХХ століття. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 09.00.12 – українознавство. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2004.

У дисертації досліджено закономірності формування і становлення української національної ідеї у Східній Галичині в першій чверті ХХ століття та вплив греко-католицького духовенства на процеси її утвердження. Проведено порівняльний аналіз досліджуваної проблеми у працях істориків, політологів, релігійних діячів, опрацьовано ряд документів із фондів центральних та обласних архівів України.

Відображено роль духовної інтелігенції у процесах формування національної свідомості українського населення Східної Галичини на початку ХХ ст., охарактеризовано значення духовенства УГКЦ як одного із основних соціальних осередків формування і розробки національної ідеї у Східній Галичині у першій чверті ХХ ст. Висвітлено малодосліджені питання організації українського національного життя на західноукраїнських землях у 1900-1925 рр. та вплив на них духовенства УГКЦ.

З’ясовано, що греко-католицьке духовенство, завдяки своїй активній діяльності в існуючих на той час українських просвітницько-громадських організаціях, сприяло збереженню національної самоідентичності українців. Доведено, що в період формування та становлення української державності на західноукраїнських землях, духовенство УГКЦ було одним із основних засновників органів державного управління на місцях.