Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Горгола Ольга Магомедівна. Дерев’яні конструкції, що згинаються, з пошаровим армуванням високомодульним матеріалом : Дис... канд. наук: 05.23.01 - 2006.



Анотація до роботи:

Горгола О.М. Дерев'яні конструкції, що піддаються згину, з пошаровим армуванням високомодульним матеріалом. – Рукопис.

Дисертація на здобуття ученого ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.23.01 – будівельні конструкції, будинки і споруди. Одеська державна академія будівництва й архітектури, Одеса, 2006.

Зміст дисертації.

В вступі обгрунтована актуальність, сформульована наукова новизна, практична доцільність роботи, дана її загальна характеристика.

У першому розділі проведений аналіз літературних джерел, що присвячені армуванню деревини різними способами.

У другому розділі розглянуті особливості роботи з деревиною і високомодульними матеріалами, специфіка з'єднання арматури з деревиною й особливості модифікації деревини в зоні пошарового армування.

У третьому розділі наводиться аналіз деяких методів розрахунку багатошарових балок, розглядаються особливості розрахунку армованих стержневою арматурою дерев'яних елементів, що згинаються, викладаються принципи розрахунку дерев'яних балок з пошаровим армуванням.

У четвертому розділі наводяться результати експериментальних досліджень, вивчення напружено-деформованого стану балок з пошаровим армуванням та їх анализ.

У п'ятому розділі наводяться результати експериментальних досліджень составних натурних конструкцій двотаврових балок зі стінкою з орієнтовно-струткової плити та їх анализ.

У висновках виконано аналіз різних методів розрахунку, переваги запропонованного методу армування дерев’яних конструкцій, а також аналіз напружено-деформованого стану армованних дерев'яних конструкцій при тривалому та короткочасному навантаженні.

Ключеві слова: пошарове армування, розрахунок, напружено-деформований стан, високомодульний матеріал.

  1. Відомим технологічним прийомам традиційного армування окремими стержнями дерев'яних конструкцій властиві істотні недоліки:

- не можна підсилити малогабаритні поперечні перерізи з цільної деревини;

- технологія виконання посилення консервативна;

- відсутні принципові можливості здійснювати рівно міцні стики для системи перехресних балок.

2. Нові підходи до армування дерев'яних конструкцій з позиції пошарового армування з високоміцних стрічок, зі сталі або вуглепластика, що використовуються, як шари посилення багатошарової клеєної конструкції, не порушують природної структури деревини, що дозволяє здійснити прорив у конструюванні армованих дерев'яних плоских, наскрізних і особливо просторових конструкцій;

3. Аналіз різних методів розрахунку багатошарових балок свідчить, що для коротких балок необхідно вводити виправлення до прогинів для обліку впливу поперечного зрушення. Величина цих виправлень не перевищує 16-17%;

4. В основі розрахунку дерев'яних балок з пошаровим армуванням на міцність і стійкість за деформованою схемою використовують параметри жорсткості і безрозмірний параметр у виді відношення модуля пружності деревини до розрахункового опору .

5. Для пошарового армування характерні такі переваги перед армуванням окремими стержнями:

- відпадає необхідність у виконанні пазів для укладання арматури;

- можливе чергування армуючих шарів і шарів з деревини або модифікованої деревини;

- можливе рішення міцного з'єднання для стику перехресної системи балок;

6. Експериментальними дослідженнями встановлено, що несуча здатність дерев'яних балок цільного перетину з пошаровим армуванням при коефіцієнті армування 0,015-0,025% у 2-4 рази вище цільно-дерев’яних балок без армування;

7. Тривалі іспити армованої натурної конструкції складеної двотаврової балки при навантаженні в 0,5 Ррасч указують на стабілізацію прогинів через 100 днів завантаження, величина тривалого прогину перевищує початковий (короткочасний) у 1.25 рази;

8. У складених двотаврових балках дерев’яні волокна («ДВ») , що контактували з високомодульним шаром («ВМШ»), першими після проходження ВМШ граничних деформацій плинності витримають напруги, близькі до тимчасової межі міцності. Далі в масиві пояса у напрямку до внутрішньої крайки ДВ менше деформуються майже вдвічі. Це показує, що наявність визначеного шару модифікованої деревини, контактуючого з високомодульним шаром, сприяє збільшенню несучої здатності;

Публікації автора:

  1. Горгола О.М., Колинко Д.А., Кононенко В.Ю., Стоянов В.В. Экспериментальные исследования армированной цельной древесины // В. сб. Совр. стр. констр. Сб. науч. трудов / ОГАСА., О., 2004, стр. 35-40.

    Горгола О.М., Стоянов В.В., Масляненко Е.В. Экспериментальные исследования деревянных балок усиленных слоями из модифицированной древесины // В. сб. Совр. стр. констр. Сб. науч. трудов ч.2 / ОГАСА., О., 2005, стр. 8-10.

    Стоянов В.В., Масляненко Е.В., Михайлов А.А., Дорожкин В.В., Горгола О.М. Экспериментальные исследования двутавровых деревянных балок // В. сб. Совр. стр. констр. Сб. науч. трудов ч.1 / ОГАСА., О., 2005, стр. 209-213.