Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Політичні інститути, етнополітична конфліктологія, національні та політичні процеси і технології


Мірошниченко Юрій Романович. Демократичні механізми підготовки і прийняття державно-політичних рішень : дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 225арк. — Бібліогр.: арк. 209-225.



Анотація до роботи:

Мірошниченко Ю.Р. Демократичні механізми підготовки і прийняття державно-політичних рішень. – Рукопис (225 стор.).

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси. – Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. – Київ, 2006.

У дисертації здійснено комплексний політологічний аналіз теоретико-методологічних і практично-політичних засад підготовки і прийняття державно-політичних рішень у контексті демократизації системи державного управління в Україні. Розглянуто кваліфікаційні ознаки й характеристики державно-політичного рішення як ідеального результату діяльності й оптимального засобу досягнення мети в роботі державних інституцій, а також імперативу для визначення їхньої компетентності.

Переосмислено уявлення та підходи щодо формування базових цілей держави, засобів і способів їх реалізації. Доведено, що внутрішні і зовнішні державно-політиччні рішення мають враховувати особливості конкретно-історичної ситуації, в якій вони формуються і реалізуються, а також культурно-національну специфіку і традиції суспільства. З’ясовано, що державно-політичне рішення виступає індикатором реальних політичних інтересів суб’єктів політики.

Визначено, що забезпечення подальшого розвитку процесу демократичної законотворчості в Україні неможливе без уміння державної влади керувати результатами прийняття рішення. Доведено, що процес підготовки і прийняття державно-політичних рішень має стати необхідним елементом політичної доктрини сучасної України, синтезувати й раціоналізувати політичне управління країною.