Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Мистецтвознавство / Теорія та історія культури


Пюра Ірина Володимирівна. Біографічний міф митця початку XX століття в романі "Доктор Фаустус" Т.Манна: дисертація канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Пюра І.В. Біографічний міф митця початку ХХ століття в романі “Доктор Фаустус” Т.Манна. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства за спеціальністю 17.00.01. – Теорія і історія культури. – Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, Київ, 2003.

Дисертацію присвячено дослідженню роману “Доктор Фаустус” Т.Манна з позицій виявлення в ньому рис біографічного міфу епохи. Пропоноване дослідження – це перший досвід вивчення феномена біографічного міфу, де він розглядається як явище в культуротворчому процесі, як культурологічне поняття і як метод (модель) створення художнього образу.

У зіставленні образу А.Леверкюна з міфологізованими портретами його реальних прототипів і сучасників виявлено особливості монтажного методу, використаного Т.Манном у моделюванні універсальної творчої біографії. Міф Леверкюна розглядається як фінальний акорд модуляцій біографічного міфу протягом ХIХ століття, від перших спроб моделювання творчого життя ранніми романтиками – до неймовірного сплеску самоміфологізації особистої долі в епоху постромантизму. Теми творчості Фауст-героя стають магістральними в мистецтві ХХ століття, тому ідеї, пошуки, творчі знахідки Леверкюна розглянуто в аспекті інтертекстуальних діалогів.

Публікації автора:

  1. Пюра І. Томас Манн і його “апокаліпсис сучасної культури” // Київське музикознавство. – Вип. 1. – Київ, 1998. – С. 203–212.

  2. Пюра І. Апокаліпсис Адріана Леверкюна та апокаліптичні мотиви в мистецтві ХХ ст. // Музика і Біблія: Збірка статей. Науковий вісник НМАУ ім. П.І.Чайковського. – Вип. 4. – Київ, 1999. – С. 109–116.

  3. Пюра І. Міф про Ніцше й образ композитора в романі “Доктор Фаустус” Т.Манна // Науковий вісник НМАУ ім. П.І.Чайковського. – Вип. 12 // Історія музики в минулому і сучасності. – Київ, 2000. – С. 279–286.

  4. Пюра І. Фауст – герой у творчості Т.Манна й А.Шнітке // Проблеми історії музики: від бароко до сьогодення. – Житомир, 1998 – С. 57–63.