Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія і методика навчання та виховання (по областях і рівню освіти)


Деркач Оксана Олексіївна. Активізація пізнавальної діяльності школярів на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах: дисертація канд. пед. наук: 13.00.02 / Київський національний ун-т культури і мистецтв. - К., 2003. : табл.



Анотація до роботи:

Деркач О.О. Активізація пізнавальної діяльності школярів на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 - теорія та методика навчання музики і музичного виховання.- Київський національний університет культури і мистецтв, Київ, 2003.

В дисертації розглядається проблема активізації пізнавальної діяльності школярів на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах.

Здійснено теоретичний аналіз наукової літератури з проблеми активізації пізнавальної діяльності молодших школярів, досліджено процес функціонування початкової ланки музичної освіти, виявлено специфіку початкового навчання гри на струнно-смичкових інструментах дітей 4-5 та 6-7-річного віку, обгрунтовано методичні основи та експериментально підтверджено доцільність та ефективність використання робочих зошитів з друкованою основою на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах як таких, що найкраще відповідають вимогам сучасної освіти і є найзручнішою формою роботи для учнів в класі та вдома.

На основі проведеної дослідно-експериментальної роботи доведено, що активізація пізнавальної діяльності школярів на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах можлива за умови: врахування вікових особливостей, рівня психічного розвитку учнів та особливостей перебігу основних пізнавальних процесів; створення навчальних ситуацій, здатних викликати пізнавальний інтерес та позитивний емоційний відгук учнів; активізації мисленнєвої діяльності учнів шляхом використання серії нестандартних завдань та організації навчального процесу на основі творчої самореалізації дитини.