Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Чорномаз Оксана Богданівна. Адміністративно-правове регулювання правовідносин у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті : дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Львівський держ. ун-т внутрішніх справ. — Л., 2007. — 219арк. — Бібліогр.: арк. 163-185.



Анотація до роботи:

Чорномаз О.Б. Адміністративно-правове регулювання правовідносин у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. – Львівський державний університет внутрішніх справ, Львів, 2007.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню адміністративно-правового регулювання правовідносин у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті. Розглянуто особливості пасажирських перевезень як об’єкта державного регулювання, систему суб’єктів та їх взаємодію. Сформульовані пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері державного регулювання діяльності пасажирського залізничного транспорту, посилення контролю за якістю транспортних послуг, громадським порядком, техногенною безпекою на залізничному транспорті.

На основі аналізу чинного законодавства України, теоретичного осмислення наукових праць із зазначеної проблеми, сформульовано низку узагальнень, пропозицій та рекомендацій, спрямованих на удосконалення правового регулювання правовідносин у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті:

1. Адміністративні правовідносини у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті забезпечують всебічний розвиток транспортної мережі як важливого елемента соціальної цінності суспільства, обумовлюють структурні зміни в економічному житті, несуть відповідні матеріальні блага, гарантовані права щодо задоволення зростаючих потреб населення та промисловості.

2. Адміністративно-правове регулювання правовідносин у сфері пасажирських перевезень становлять сукупність норм, прийомів і способів, за допомогою яких держава впливає на суспільні відносини у зазначеній сфері з метою всебічного забезпечення правопорядку, запобігання та припинення правопорушень, притягнення винних до відповідальності та інших способів впровадження в життя державної політики у галузі пасажирських залізничних перевезень.

3. До органів забезпечення пасажирських перевезень на залізничному транспорті належать органи державного управління, підприємства, організації і установи. Серед них: лінійні управління УМВС України на транспорті, господарсько-розрахункова пасажирська служба Державного територіально-галузевого об’єднання (залізниці), пасажирська служба дирекції залізничних перевезень, вагонні депо та ін., які від імені держави забезпечують якість послуг при перевезенні пасажирів на залізничному транспорті та несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

4. Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті найефективніше реалізується методом адміністративного примусу.

5. Аналіз умов діяльності підприємств, установ та організацій, які входять в інфраструктуру пасажирських перевезень на залізничному транспорті, засвідчує необхідність узгодження організаційних заходів з усіма зацікавленими державними органами, з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями з метою забезпечення комплексного впливу на якість надання населенню послуг у перевезеннях, що і є метою організаційних засад правового регулювання.

6. Серед пріоритетних напрямів удосконалення правового регулювання правовідносин на залізничному транспорті відзначено:

по-перше, подальшу оптимізацію організаційно-управлінських засад правоохоронної діяльності транспортної міліції, служби охорони залізниці, транспортної прокуратури та інших органів;

по-друге, необхідність подальшого розвитку різних форм співпраці між адміністраціями залізниць та органами внутрішніх справ на транспорті;

по-третє, необхідність забезпечення удосконалення правової основи роботи служб та підрозділів транспортної міліції, їх взаємодію зі спеціалізованими підрозділами залізничного транспорту, які забезпечують охорону майна, безпеки громадян на об’єктах залізничного транспорту.

7. Сформульовано низку пропозицій та рекомендацій, спрямованих на удосконалення адміністративно-правового регулювання правовідносин у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті, зокрема:

- запропоновано внести доповнення до окремих статей Закону України “Про залізничний транспорт”, що дасть можливість застосувати норми адміністративного права для регулювання правовідносин у сфері пасажирських перевезень;

- запропоновано зміни до ст.ст. 109, 110 до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо забезпечення безпеки громадян на об’єктах залізничного транспорту;

- у Статут патрульно-постової служби міліції України запропоновано внесення змін та доповнень до розділу VII п. 4 “Несення патрульно-постової служби” щодо правил безпеки громадян на залізничному транспорті;

- розроблено проект Інструкції з організації роботи патрульно-постової служби міліції та членів громадських формувань з охорони громадського порядку при супроводженні пасажирських поїздів, а також їх взаємодії з працівниками поїзних бригад на залізницях України.

Публікації автора:

1. Чорномаз О.Б. Напрями взаємодії ОВС з громадськістю щодо забезпечення охорони громадського порядку на залізничному транспорті // Вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. – 2006. – № 3. – С. 144–150.

2.Чорномаз О.Б. Окремі питання адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті // Юридична Україна. – 2006. – № 11. – С. 35–40.

3. Чорномаз О.Б. Профілактика правопорушень серед неповнолітніх на залізничному транспорті // Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2006. – № 34. – С. 182–188.

4. Чорномаз О.Б. Заходи адміністративного примусу на залізничному транспорті // Науковий вісник Київського національного університету внутрішніх справ. – 2007. – № 1. – С. 39–45.

5. Чорномаз О.Б. Деякі проблеми профілактики правопорушень на залізничному транспорті // Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. Серія юридична. – 2007. – Вип. 1. –
С. 410–418.

6. Чорномаз О.Б. Забезпечення охорони громадського порядку – важлива складова частина діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених “П’яті осінні юридичні читання” (27–28 жовтня 2006 р.) – Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2006. – С. 117–119.

7. Чорномаз О.Б. Екологічний контроль у сфері транспорту України: поняття, сутність та шляхи вдосконалення // Матеріали науково-практичної конференції “Взаємодія правоохоронних органів та державних структур у протидії екологічній небезпеці” (3 листопада 2006 р.) – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2007. – С. 82–83.

8. Чорномаз О.Б. Загальна характеристика діяльності суб’єктів правовідносин у сфері пасажирських перевезень на залізничному транспорті // Матеріали науково-звітної конференції “Проблеми діяльності кримінальної міліції в умовах розбудови правової держави” (16 лютого 2007 р.) – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2007. – С. 66–70.