Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Ярмакі Христофор Петрович. Адміністративно-наглядова діяльність міліції в Україні : дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2006. — 438арк. : табл. — Бібліогр.: арк. 384-418.



Анотація до роботи:

Ярмакі Х.П. Адміністративно-наглядова діяльність міліції в Україні. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. – Харківський національний університет внутрішніх справ, 2007.

Дисертацію присвячено визначенню сутності, правових засад, видів, форм, методів, напрямків та процедур адміністративно-наглядової діяльності міліції в Україні, а також шляхів її удосконалення. Охарактеризовано повноваження міліції щодо здійснення адміністративного нагляду у сферах забезпечення громадського порядку та безпеки дорожнього руху, дотриманням правил дозвільної та паспортно-реєстраційної систем, а також адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, визначено форми, методи та організаційно-процедурні аспекти адміністративно-наглядової діяльності міліції в цих сферах. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства, яке регулює адміністративно-наглядову діяльність міліції в Україні.

В дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми – визначення сутності, правових засад, видів, форм, методів, напрямків та процедур адміністративно-наглядової діяльності міліції, а також шляхів її удосконалення. Основним завданням дослідження було вироблення на основі аналізу теоретичних засад, правового регулювання та практичної реалізації міліцією наглядових повноважень теорії її адміністративно-наглядової діяльності. В результаті проведеного дослідження сформульовано ряд висновків, пропозицій і рекомендацій, спрямованих на досягнення поставленої мети.

Насамперед зроблено висновок, що адміністративний нагляд міліції є великим за обсягом напрямком її діяльності, регулюється значним масивом нормативних актів і займає вагоме місце в функціонуванні державного механізму. Від рівня його здійснення значною мірою залежить виконання головного завдання держави – забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина.

Оскільки в теорії адміністративного права досить багато уваги приділяється визначенню співвідношення контролю та нагляду, в юридичній літературі часто наголошується на відмінності цих термінів, в дисертації проведено їх порівняльний аналіз, який підтвердив висновок про те, що наглядова діяльність порівняно з контрольною за своєю суттю є значно меншим втручанням у свободу суб’єктів права, що відповідає потребам формування правової держави. Побудова такої держави в Україні, перехід на ринкові відносини, прагнення України до вступу у Євросоюз вимагає скорочення державного втручання в діяльність організацій, у життя громадян, і за цих умов обсяг нагляду має постійно розширюватися за рахунок звуження обсягу контролю.

Нагляд як вид державної діяльності визначено як сукупність безперервних дій зі спостереження за додержанням законності у відповідних суспільних відносинах, які здійснюються компетентним на те органом із застосуванням наданих йому законом (підзаконним нормативним актом) повноважень і спрямовані на попередження, виявлення і припинення порушень, а також притягнення порушників до відповідальності.

Здійснена детальна характеристика сутності та ролі адміністративного нагляду в правоохоронній діяльності міліції дозволила визначити його як діяльність зі спостереження за додержанням законності організаційно непідпорядкованими об’єктами (підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, громадянами), що здійснюється безперервно у зв’язку з виконанням ними спеціальних міжгалузевих норм, правил та вимог, з використанням комплексу адміністративних засобів впливу з метою охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, попередження і припинення правопорушень, відновлення порушених правовідносин і притягнення винних до відповідальності.

Зважаючи на те, що практична реалізація міліцією адміністративно-наглядових повноважень часто пов’язана з певним обмеженням прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, підкреслено важливість створення відповідних правових засад реалізації цих повноважень, тобто забезпечення належного їх правового регулювання. Правове регулювання адміністративно-наглядової діяльності міліції визначено як сукупність різних засобів юридичного впливу держави на суспільні відносини (норм права та інших правових засобів), якими визначаються принципи, завдання, права і обов’язки працівників міліції в зазначеній сфері, а також порядок їх реалізації.

До основних напрямків адміністративно-наглядової діяльності міліції, які становлять її зміст, віднесено нормотворчість; організаційно-масову (попереджувальну) діяльність; застосування адміністративно-запобіжних заходів; застосування заходів припинення; притягнення до відповідальності. Структуру адміністративного нагляду як системи правовідносин складають суб’єкти, об’єкти та предмет. Здійснюючи адміністративний нагляд, міліція використовує правові, організаційні та правоохоронні форми діяльності.

Адміністративний нагляд міліції класифіковано на такі види: 1) за сферою наглядової діяльності: на загальний і спеціальний; 2) за часом здійснення: на постійний і тимчасовий; 3) залежно від стадій: на попередній, поточний і наступний; 4) за сферами, які підлягають нагляду: за громадським порядком, за громадською безпекою тощо; 5) за відкритістю: гласний та негласний; 6) за джерелами нагляду: документальний та фактичний; 7) за правовою кваліфікацією: на правомірний і неправомірний; 8) за кількісним складом суб’єктів нагляду: на одноосібний і колегіальний; 9) за способом ініціювання: на активний і пасивний.

Визначено сутність забезпечення законності під час адміністративно-наглядової діяльності міліції, яка полягає: по-перше, у наявності законодавства та відповідних підзаконних актів, що регулюють суспільні відносини, за якими здійснюється наглядова діяльність; по-друге, у чіткій регламентації наглядових повноважень працівників міліції; по-третє, у тому, що: а) адміністративно-наглядова діяльність міліції повинна завжди відповідати вимогам нормативно-правових актів; б) повинна здійснюватись тільки тими органами і посадовими особами, функціональні права яких її передбачають і дозволяють; по-четверте, у доцільності такої діяльності; по-п’яте, у наявності передбачених законом способів контролю та нагляду за законністю адміністративно-наглядової діяльності міліції; по-шосте, у законодавчо закріпленій відповідальності працівників міліції за порушення ними своїх повноважень.

Елементами (напрямками) організації адміністративно-наглядової діяльності міліції у сфері забезпечення громадського порядку названо: 1) аналітичну роботу; 2) прогнозування; 3) планування (визначення сил та засобів, форм і методів наглядової діяльності; єдину дислокацію; підготовку та інструктаж); 4) забезпечення адміністративно-наглядової діяльності (правове, інформаційне, кадрове, матеріально-технічне, фінансове); 5) взаємодію та координацію наглядової діяльності; 6) контроль та нагляд за її здійсненням; 7) коригування адміністративно-наглядової діяльності.

З’ясовано особливості адміністративно-наглядової діяльності міліції в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Найширше коло адміністративно-наглядових повноважень у цій сфері має Державна автомобільна інспекція МВС України, яка є специфічним підрозділом органів виконавчої влади. В наш час відповідно до рішень Президента України здійснюється реорганізація ДАI у Державну службу безпеки дорожнього руху (дорожню міліцію) та патрульну службу. Разом з тим до внесення змін до чинних законів „Про міліцію”, „Про дорожній рух”, КпАП України цей підрозділ має функціонувати як Державтоінспекція, оскільки повноваження зазначеними законодавчими актами встановлено саме для неї. Охарактеризовано форми та методи адміністративно-наглядової діяльності міліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Визначено суб’єктів адміністративного нагляду за дотриманням правил дозвільної системи та особливості організації їх наглядової діяльності в цій сфері, підкреслено провідну роль міліції у здійсненні цього нагляду, працівниками якої виявляються й усуваються недоліки у функціонуванні підконтрольних об’єктів, припиняються порушення встановлених правил, виявляються причини і умови, що їм сприяють. Нагляд за об’єктами дозвільної системи включає в себе як перевірки таких об’єктів, так і інформаційно-аналітичну роботу щодо вивчення і оцінки стану справ на цих об’єктах, а також вжиття заходів до попередження і виявлення порушень відповідних правил, їх усунення та покарання винних.

З’ясовано зміст адміністративно-наглядової діяльності міліції у сфері здійснення паспортно-реєстраційної системи, яка полягає у тому, що: по-перше, на усіх без винятку працівників міліції покладено обов’язок щодо нагляду за додержанням громадянами та посадовими особами встановлених законодавством правил паспортно-реєстраційної системи, в’їзду, виїзду, перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію іноземців та осіб без громадянства; по-друге, в процесі здійснення цієї системи забезпечується збереження паспортів, які можуть використовуватися з метою вчинення злочинів чи інших правопорушень, бути предметами чи знаряддями вчинення протиправних діянь; по-третє, за допомогою паспортно-реєстраційної системи здійснюється: а) нагляд за реєстрацією та обліком фізичних осіб за місцем проживання (перебування); б) боротьба з незаконною міграцією; в) нагляд за набуттям (припиненням) громадянства України; г) нагляд за дотриманням іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, транзитного проїзду через її територію; д) розшук осіб, які не сплачують аліментів, відповідачів і державних боржників; по-четверте, за допомогою паспортно-реєстраційної системи забезпечується передбачене Конституцією України та іншими законодавчими та підзаконними актами право громадян на вільне пересування, право бути учасником цивільно-правових та інших відносин, право брати участь у виборчому процесі тощо; по-п’яте, нагляд, який здійснюється за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи, має велике значення у профілактиці інших, не пов’язаних з паспортними правилами, правопорушень, у тому числі злочинів.

Наголошується, що нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, в наш час не можна назвати суто адміністративним, він має комплексний, а отже – міжгалузевий характер, оскільки встановлюється, продовжується і припиняється судом, і тільки суд притягує до відповідальності піднаглядних, які порушили правила нагляду, а міліція здійснює нагляд лише за дотриманням піднаглядними встановлених правил та обмежень, здійснює виховний вплив на них, документує факти порушення ними закону. Визначено процедуру адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, яку складають відносин щодо: підготовки матеріалів в установах кримінально-виконавчої системи та у міськрайвідділах внутрішніх справ щодо встановлення судами адміністративного нагляду; продовження судами адміністративного нагляду; здійснення адміністративного нагляду; припинення адміністративного нагляду; оскарження адміністративного нагляду особою, щодо якої його встановлено; відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду; контроль за здійсненням адміністративного нагляду. Принциповим для адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, має стати те, що втручання працівників міліції в приватне життя піднаглядного (крім нормативно визначених випадків) може бути здійснено лише у випадках обґрунтованої необхідності захисту громадян та їх власності, власності юридичних осіб, національної та громадської безпеки, що є однією із передбачених в Конституції гарантією забезпечення прав, свобод та законних інтересів кожної людини в Україні, що має відобразитись на практичній діяльності державного апарату, зокрема, міліції.

З метою удосконалення теоретико-правових засад і практики здійснення адміністративно-наглядової діяльності міліції в Україні запропоновано внести зміни і доповнення до ряду законів України („Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами”; „Про міліцію”; „Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”; „Про дорожній рух”; „Про імміграцію”; „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” та ін.), а також підзаконних нормативних актів, зокрема: Статуту патрульно-постової служби міліції; Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ; Положення про дозвільну систему; Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів; Положення про Державний департамент з питань громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб; Інструкції щодо правил та порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України; Інструкції про порядок оформлення та видачі паспортів громадянина України і проїзних документів дитини для виїзду за кордон; Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, та ін.

На завершення зроблено висновок, що в адміністративно-наглядовій діяльності міліції існує чимало проблем, обумовлених як недосконалістю нормативно-правового її регулювання, так і недоліками, породженими труднощами функціонування самої міліції, вирішення яких сприятиме удосконаленню цієї діяльності і, як наслідок, зміцненню правопорядку в країні.

Публікації автора:

Монографії, підручники, навчальні посібники:

  1. Ярмакі Х.П. Адміністративно-наглядова діяльність міліції в Україні: Монографія. – Одеса: Астропринт, 2006. – 334 с.

Рецензія: Берлач А. Монографічне дослідження питань адміністративно-наглядової діяльності міліції в Україні // Право України. – 2006. – №11. – С. 157-159.

  1. Ярмакі Х.П. Управління адміністративно-політичною діяльністю: Навчальний посібник. – Одеса: Юридична література, 2004. – 208 с.

  2. Ярмакі Х.П. Організація органів внутрішніх справ: Методичні рекомендації. – Одеса: АстроПринт,– 1999. – 43 с.

  3. Ярмакі Х.П. Адміністративне право України (загальна частина): Навчально-методичний посібник. – Одеса: НДРВВ ОІВС. – 1999. – 58 с.

  4. Думко Ф.К., Ульянов О.І., Ярмакі Х.П. Адміністративний нагляд міліції за особами, звільненими з місць позбавлення волі. – Одеса, 1999. – 122 с.

  5. Ярмакі Х.П., Остюченко С.М. Адміністративне право України (загальна частина): Наочний посібник. – Одеса: НДРВВ ОЮІ НУВС. – 2002. – 94 с.

  6. Ярмакі Х.П., Аносєнков А.А.Довідник дільничного інспектора міліції. – Одеса: НДРВВ ОЮІ НУВС– 2002. – 140 с.

  7. Адміністративна діяльність міліції / За заг. ред. акад. АПрНУ, проф. О.М. Бандурки: Підручник. – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2004. – 448 с.

  8. Адміністративне право України / За заг. ред. акад. академіка С.В. Ківалова: Підручник. – Одеса: Юридична література, 2003. –888 с. (С.487-497).

  9. Адміністративне право України. Академічний курс: Підручник: У 2 т.: Т. 2 Особлива частина / Ред. колегія В.Б. Авер’янов (голова) та ін. – Київ: Юридична думка, 2005. – 624 с. (С.315-385).

  10. Ярмакі Х.П., Остюченко С.М. Організація контрольно-наглядової діяльності міліції за дотриманням правил дозвільної системи: Методичні рекомендації. – Одеса: НДРВВ ОЮІ ХНУВС, 2005. – 49 с.

  11. Ярмакі Х.П Організація здійснення адміністративного нагляду міліції за особами, звільненими з місць позбавлення волі: Методичні рекомендації. – Одеса: НДРВВ ОЮІ ХНУВС, 2005. – 40 с.

  12. Долженков О.Ф., Ярмакі Х.П., Аносєнков А.А. Організація діяльності дільничного інспектора міліції: Навчально-методичний посібник. – Одеса: НДРВВ ОЮІ ХНУВС, 2005. – 199 с.

  13. Ярмакі Х.П., Коропатов О.М. Взаємодія дільничного інспектора міліції з населенням: Методичні рекомендації. – Одеса: НДРВВ ОЮІ ХНУВС, 2006. – 42 с.

Наукові статті та тези доповідей і наукових повідомлень:

15. Ярмакі Х.П., Резніченко С.В. Поняття безпеки дорожнього руху, форми та методи забезпечення// Вісник ОІВС. – 1997. - № 1. – С. 67-69.

16. Ярмакі Х.П., Подлінєв С.Д. Паспортизація в Україні// Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 1997. – № 2. – С. 74-79.

17. Ярмакі Х.П. Деякі особливості проведення практичних занять з курсу „Адміністративна діяльність ОВС // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 1998. – № 1. – С. 156-157.

18. Ярмакі Х.П. До питання про звернення громадян // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 1999. – № 1. – С. 34-39.

19. Ярмакі Х.П. Деякі особливості відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 1999. – №3. – С. 44-48.

20. Ярмакі Х.П. Проблеми адміністративної відповідальності юридичних осіб як суб’єктів права // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2000. – №3. – С. 73-75.

21. Ярмакі Х.П. Адміністративна відповідальність юридичних осіб // Українське адміністративне право: актуальні проблеми реформування: Збірник наукових праць: Матеріали ІІ національної науково-теоретичної конференції (м. Суми, 2000). – 2000. – С. 92-95.

22. Ярмакі Х.П., Рудой К.М. Організаційно-правові основи профілактики правопорушень неповнолітніх // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2000. – № 4. – С. 92-99.

23. Ярмакі Х.П. До питання про відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду // Теорія оперативно-службової діяльності правоохоронних органів України: Наукове видання Львівського інституту внутрішніх справ при НАВС України. – Львів: 2000. – С.311-316.

24. Ярмакі Х.П., Маміч І.В. Адміністративна юстиція, як важлива гарантія реалізації прав і законних інтересів громадян // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2001. – № 4. – С. 33-36.

25. Ярмакі Х.П. Адміністративна відповідальність за порушення паспортних правил // Актуальні проблеми держави і права. – Одеса: Юридична література, 2001. – Вип. 11. – С.386-391.

26. Ярмакі Х.П., Маміч І.В. Проблеми адміністративно-правового забезпечення реалізації прав і свобод людини у сфері державного управління // Актуальні проблеми держави і права. – Одеса: Юридична література, 2001. – Вип. 12. – С.73-77.

27. Ярмакі Х.П. Порівняльно-правовий аналіз кодексів про адміністративні правопорушення України та Російської Федерації // Актуальні проблеми держави і права. – Одеса: Юридична література, 2002. – Вип. 15. – С.344-353.

28. Ярмакі Х.П. До питання про проект нового кодексу України про адміністративні правопорушення // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2002. – № 1. – С. 44-50.

29. Ярмакі Х.П. Новий кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2002. – № 2. – С. 49-57.

30. Ярмакі Х.П., Маміч І.В. Деякі проблеми розвитку інституту уповноваженого Верховної Ради України з прав людини // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2003. – № 1. – С. 138-143.

31. Ярмакі Х.П. Адміністративний нагляд міліції // Актуальні проблеми держави і права. –Одеса: Юридична література, 2003. - Вип. 19. – С.148-153.

32. Ярмаки Х.П. Содержание и значение контроля и надзора в Украине // Межвузовский сборник научных трудов Уральского университета. –Екатеринбург, 2003. – С. 185-196.

33. Ярмаки Х.П. Об опыте исследования международно-правовых стандартов прав человека и норм международного гуманитарного права в вузах системы МВД Украины // Оптимизация процесса профессиональной подготовки непрерывного совершенствования кадров органов внутренних дел: Международная научно-практическая конференция. – Кишинёв, 2003. – С. 15-17.

34. Ярмакі Х.П. Поняття і значення нагляду в Україні // Митна справа: Науково-аналітичний журнал. – Львів: Простір, 2003. – № 1. – С. 97-106.

35. Ярмакі Х.П. Поняття адміністративна скарга // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2003. – № 3. – С. 33-39.

36. Ярмакі Х.П. Щодо питання про концептуальні основи діяльності ОВС // Основні напрямки реформування ОВС в умовах розбудови демократичної держави: Збірник Міжнародної науково-практичної конференції. – Одеса, 2004. – С. 63-66.

37. Ярмакі Х.П. Сутність адміністративно-наглядової діяльності міліції // Вісник Луганської академії внутрішніх справ МВС України. – 2005. – Вип. № 2. – С. 191-198.

38. Ярмакі Х.П. Адміністративно-запобіжні заходи, що застосовуються міліцією в процесі здійснення адміністративного нагляду // Управління адміністративно-політичною діяльністю у сфері захисту прав і свобод громадян та забезпечення правопорядку: Матеріали наук.-практ. конференції (м. Одеса, 3-4 червня 2005 р.). – Одеса, 2005 (ч.1). – С. 148-151.

39. Ярмакі Х.П. Сутність паспортно-реєстраційної системи як об’єкт наглядової діяльності міліції // Митна справа: Науково-аналітичний журнал. – Одеса: Простір, 2005. – № 5. – С. 67-77.

40. Ярмакі Х.П. Сутність законності адміністративно-наглядової діяльності міліції, способи її забезпечення // Вісник Запорізького національного університету: Серія юридичні науки, 2005 – С.115-119.

41. Ярмакі Х.П. Наглядові повноваження міліції в сфері охорони громадського порядку // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2005. – № 2. – С. 229-232.

42. Ярмакі Х.П. Повноваження міліції щодо здійснення нагляду у сфері забезпечення громадської безпеки // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2005. – № 3. – С. 206 –210.

43. Ярмакі Х.П. Заходи адміністративного примусу, що застосовуються міліцією у ході здійснення адміністративно-наглядової діяльності міліції за обігом наркотиків // Науковий вісник юридичної академії МВС. – 2005. (Спецвипуск № 2). – С. 136-141.

44. Ярмакі Х.П. Сутність та зміст громадського порядку та його охорони // Актуальні проблеми держави і права. – Одеса: Юридична література, 2005. – Вип. 26. – С.84-91.

45. Ярмакі Х.П. Міліція та громадськість при здійсненні адміністративно-наглядової діяльності у сфері громадського порядку та безпеки // Наукові праці Одеської національної юридичної академії. – Одеса: Юридична література, 2005. – С. 216-222.

46. Ярмакі Х.П. Правове регулювання адміністративно-наглядової діяльності міліції // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених: Матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 2005) – 2005. – Спецвипуск, ч.1. – С.219-225.

47. Ярмакі Х.П. Суб’єкти наглядової діяльності міліції у сфері паспортно-реєстраційної системи // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2005. – № 4. – С.103-107.

48. Ярмакі Х.П. Зміст, форми та види адміністративно-наглядової діяльності міліції // Право і безпека: науковий журнал. – 2005/4/4. – С.127-130.

49. Ярмакі Х.П. Система суб’єктів адміністративно-наглядової діяльності міліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху // Право і безпека: науковий журнал. – 2005/4/6. – С.116-119.

50. Ярмакі Х.П. Щодо вдосконалення нормативного забезпечення безпеки дорожнього руху // Социально-правовые проблемы совершенствования законодательства Украины: история, теория и практика: Материалы 60-ой научной конференции профессорско-преподавательского состава и научных работников экономико-правового факультета ОНУ им. И.И Мечникова (Одесса 23-25 ноября 2005г.). – Одесса. – 2006. – С.86-88.

51. Ярмакі Х.П. Меры административного принуждения, применяемые милицией в процессе осуществления административного надзора // Pravention und bekampfung der transnationalen verbrechen: theoretische und praktische probleme.– Кишинев, 2005. – С.359-365.

52. Ярмакі Х.П. Правові засади участі громадян в охороні громадського порядку // Митна справа: Науково-аналітичний журнал. – Одеса, 2006. – № 2. – С. 84-89.

53. Ярмакі Х.П. Форми адміністративно-наглядової діяльності міліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху // Держава і право. – Випуск № 31. – К., 2006. – С.130-134.

54. Ярмакі Х.П. Контроль та нагляд в діяльності митних органів України // Митна справа: Науково-аналітичний журнал. – Одесса, 2006. – № 4. – С. 32-35.

55. Ярмакі Х.П. Адміністративний нагляд міліції як засіб забезпечення громадської безпеки // Вісник Запорізького національного університету: Юридичні науки. – Запоріжжя. – 2006. – С. 42-45.

56. Ярмакі Х.П. Методи адміністративного нагляду міліції у сфері забезпечення дорожнього руху // Науковий вісник Дніпропетровського державного університету. – 2006. – № 1. – С.167-173.

57. Ярмакі Х.П. Організація адміністративно-наглядової діяльності міліції у сфері охорони та забезпечення громадського порядку // Вісник Луганського університету внутрішніх справ. – 2006. – №3. – С.176-183.

58. Ярмакі Х.П. Адміністративний нагляд міліції та права громадян // Права людини в діяльності органів внутрішніх справ України: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Євпаторія, 11-13 травня 2006 р.). – Титул, 2006. – С. 57-60.

59. Ярмакі Х.П. Процедури адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі // Південноукраїнський правовий часопис. – 2006. – № 3. – С.101-103.

60. Ярмакі Х.П. Діяльність міліції України та права і свободи неповнолітніх // Делінквентна поведінка дітей та молоді: сучасні технології протидії: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м. Одеса, 2006) НДРВВ ОЮІ ХНУВС, 2006. – С.251-256.

61. Ярмакі Х.П. Місце органів внутрішніх справ у реалізації прав людини // Державотворення та місцеве самоврядування в Україні в контексті сучасного конституційного процесу: Матеріали всеукраїнського симпозіуму (м. Одеса, 2006) НДРВВ ОЮІ ХНУВС, 2006. – С. 18-24.

62. Ярмакі Х.П. Адміністративний нагляд як функція державного управління // ІІІ звітна конференція науково-педагогічного складу Одеського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ (м. Одеса, 2006). – Одеса: НДРВВ ОЮІ ХНУВС, 2006. – С.90-92.

63. Ярмакі Х.П. Видача дозволів як один з напрямків наглядових повноважень органів внутрішніх справ у сфері дозвільної системи // Південноукраїнський правничий часопис, 2006. – № 1. – С.129-133.

64. Ярмакі Х.П. Адміністративний нагляд міліції та права неповнолітніх // Проблеми правової соціалізації молоді в сучасних умовах розвитку Українського суспільства: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (М. Одеса, 14-15 липня 2006). – Одеса: Головне управління МВС України в Одеській області, 2006. – С. 166-170.